Wpis z mikrobloga

@MichaelT128: dzięki za info, to na co zwrocileś uwagę, to są dla mnie bardzo istotne aspekty bankowości. Na minus mBanku na bank konta oszczędnościowe, ale za to podobno maja świetną i tanią obsługę funduszy inwestycyjnych, wiesz może cos na ten temat?
  • Odpowiedz
@wawel_belfer mBank Aquarius + MasterCard Gold. Wszystko za free ale wymagane wpływy 7K zł co miesiąc lub 100K na koncie. W przeciwnym razie 50zl miesięcznie. MC Gold pozwala wypłacać z bankomatów na całym świecie za free.
  • Odpowiedz
@Marcinowy: Aquarius chyba wlaśnie zostało zmienione na Intensive, ale moge się mylić :) O tej karcie MC Gold to w sumie nie myślałem, ale myślałem o Visa World Intensive, ze względu na wielowalutowość. Jak wygląda przewalutowanie w przypadku MC Gold? Duży spread i prowizje?
  • Odpowiedz
Tak, 10 zł za kartę debetową to rzeczywiscie dużo, ale przy częstych wyjazdach się opłaca. Nigdy nie miałem takiej karty, a teraz mBank ma promocje na nią i przez 6 m-cy ta karta jest za darmo, a że czekaja mnie dwie podróże to chętnie wypróbuje :) Pogadam dzisiaj w oddziale, wiem że w City można podpinać zwykłą kartę debetową do subkont walutowych i to jest fajne rozwiązanie, może mBank oferuje coś podobnego
  • Odpowiedz
@wawel_belfer: tego nie wiem, musisz doczytać lub dopytać na infolini. konto mam tam ponad 10 lat. Generalnie spoko, ale od jakiegoś czasu nie korzystam bo wkurza mnie strona internetowa. Straszny nieintuicyjny kombajn.
  • Odpowiedz
@jazuu: spoko, byłem dzisiaj w placówce i powiedzieli mi, że muszę poczekać na wyrobienie nowego dowodu osobistego, więc wszystkiego się dowiem do tego czasu :) Jesteś pierwszą osobą, która narzeka na platformę mBanku, ale dobrze wiedzieć, że ktoś ma krytyczne zdanie na jej temat :)
  • Odpowiedz
@Singularity00: dzięki za głos za Citi :) a możesz napisać coś więcej? masz może konto Citi Priority albo wyżej? w tej chwili, poza lepszym kontem oszczędnościowym i "darmową" kartą kredytową Simplicity, nie widzę innych zalet konta w Citi niestety :) może trochę wyższy prestiż, bo mam wrażenie, że oferta Citi jest przeznaczona do zamożniejszych klientów :) w sumie konto oszczędnościowe i tak olewam, bo pewnie otworzę je w jakimś 3-cim
  • Odpowiedz
@wawel_belfer: dokładnie - oni celują raczej w klienta premium.
Konto u nich otwierałem bo był dobry deal - za samo płacenie kartą dostałem jakieś 300zł zwrotów.
Jśli nie ma u nich chwilowo żadnego deala (przejrzyj bankobranie blog) to nie otwieraj tylko czekaj = co rusz coś jest
i można coś zyskać. Jakiś czas po odebraniu nagród konto zamknąłem bo męczące było przelewanie tam 5k żeby nie bulić 30
zł za
  • Odpowiedz
@Singularity00: w sumie to nawet niespecjalnie celuję w jakiś promo deal, jak się trafi, to super, ale specjalnie nie szukam. Chodzi mi bardziej o to, żeby mieć prawdziwe konto za 0, z obsługą na poziomie jakiej oczekuję, a jeżeli pojawiają się dodatkowe opłaty (tak jak w przypadku karty wielowalutowej mBanku), to żeby to była dla mnie rzeczywista wartość, za którą jestem gotowy zapłacić. Właśnie podliczyłem sobie wszystkie opłaty i prowizje
  • Odpowiedz
@wawel_belfer: obsługa w citi jest całkiem spoko. Jeśli dobrze pamiętam TOIP to tam jest to wszystko dość czytelne i logiczne.
Mając przycohdząc środki 5k+ konto jako takie jest bezpłatne - można to ogarnąć przelewem kasy z innego swojego konta.

Nie wiem jakie masz oczekiwania ale standardowe funkcje nie generują opłat w citi poza ww.
  • Odpowiedz
@Singularity00: pójdę najpierw z mBankiem, ponieważ mają Apple Pay i fajną aplikację mobilną (tak mówią :)), ale w przyszły roku Citi ma coś grzebać zarówno z Apple Pay jak i mobile, więc rozważę zmianę, jeżeli coś nie tak będzie z mBankiem :) Ale dziękuję za Twoją opinię, bardzo ją cenię :)
  • Odpowiedz