Wpis z mikrobloga

Czy warto zaopatrzyć się w Terraformację Marsa? Czy jest to gra w którą równie dobrze gra się we dwoje jak i w kilka osób? Czy możecie zasugerować inne tytuły, które lubo katujecie w układzie 2 osób lub więcej? 7 cudów świata - Pojedynek posiadam, ostatnio trochę oklepuję Small World czy Tickets To Ride.

#grybezpradu #planszowki
  • 8
@Czafincz polecam bardzo, gram bardzo często w dwie osoby, prawie równo często w 3-4 i w każdym przypadku gra była ciekawa. Ale my się zaopatrzyliśmy we wszystkie dodatki i dzięki temu gra się nie nudzi, bo sama podstawka pewnie już stałaby się nużąca. Naprawdę warto. :)
@Czafincz również bardzo polecam. Najczęściej grałem wlansie we 2 i gra jest dość długa, ale za to bardzo regrywalna. Przy 3-4 osobach gra się bardzo dobrze. A przy wspomnianych już 5 osobach jest zbyt długie oczekiwanie na swoją turę w szczególności na późniejszym etapie gry.
@Czafincz: @sugasuga: Scythe przy pierwszym kontakcie wydaje się być skomplikowana, ale jest na prawdę bardzo fajna. Trzeba myśleć kilka kroków do przodu jak w szachach, a jednocześnie przewidywać działania kilku innych graczy. U nas bardzo ciekawie się gra, gdy jest z nami kolega Mateusz. Mateusz jest generalnie inteligentnym człowiekiem, ale jakoś talentu do Scythe nie ma. Często jest tak, że przez dwie czy trzy tury dąży do jakiegoś celu, a
@Czafincz Z wymienionych gier kontakt miałem tylko z Scythe i zdecydowanie jest to dobra gra. Trzeba jednak pamiętać że nie jest to gra o walkach mechów i o wiele bardziej niż na walce skupia się na ekonomii, zarządzaniu zasobami i mechanice worker placement. Gra się świetnie, wygląda cudnie.
Ja zaproponuje dwa tytuły do obejrzenia:
-Inis, jedna z moich ulubionych gier, po ponad 20 partiach gra się niezmiennie dobrze. Według mnie najlepsza planszówka