Wpis z mikrobloga

@saakaszi: Nie wiedziałem o co chodzi na początku i chciałem podyskutować w wątku i dostałem bana. Od tamtej pory wrzucam od czasu do czasu alternatywę na ich kanał.

To tak trochę jak w tym dowcipie o tytoniu z okolic Czarnobyla
- zrobimy z niego papierosy i na pudełku napiszemy: Minister zdrowia ostrzega po raz ostatni: palenie szkodzi zdrowiu.

Mi się wydaje, że to ksiądz, którego zaczyna jednak powoli szlag trafiać, że
@PurpleHaze: Nie jest księdzem.

@saakaszi: Ot i edukacja religijna, że szokuje was postawa, którą przejawiać powinien każdy katolik.
Prawdę napisał. Nie może być jednocześnie kilka prawdziwych religii. Tylko katolicyzm jest religią prawdziwą i tylko on prowadzi do zbawienia (w określonych przypadkach mogą na nie liczyć też inni, ale wtedy odbywa się to <> braku wiary, jeżeli jest on niezawiniony).
@Gigant_Reakcji: i każdy muzułmanin w stosunku do islamu, i każdy żyd w stosunku do judaizmu, i każdy grek do zeusa. I wiadomo, że każdy z nich musi wpoić innym zasady swojej prawdziwej religii, najlepiej pod przymusem. A że jest tu konflikt interesów (taki malutki) to może jakaś wojna? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W końcu uwierzą w jedynego, mojego, prawdziwego boga.
@Przegrywek123: W przypadku katolicyzm niezgodne jest nawracanie siłą. Akt wiary jest nieważny bez faktycznej wiary. Więc się mylisz ( ͡º ͜ʖ͡º) co innego w przypadku islamu.

Encyklika papieża Pawła III "Sublimus Dei" 1537 r.

Do wszystkich wiernych chrześcijan do których pismo to może dotrzeć, zdrowie wam w Chrystusie Panu naszym i apostolskie błogosławieństwo.

Bóg na wysokościach tak ukochał ludzką rasę, że stworzył człowieka w taki sposób