Wpis z mikrobloga

W Jakim Zespole od sezonu 2020 będzie jeździł Esteban Ocon ? #f1
i w sumie pasuje tu idealnie #przegryw , dobra to też historia na tag #polityka a nawet i #historia i #historianajnowsza bo to ciekawy opis tego jak 100% pewny wygryw (pozostanie w F1) może zostać ...#!$%@?

Myśle że historia bardzo ciekawa, Oto krótka historia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Esteban Ocon jest jednym z najbardziej utalentowanych młodych kierowców w F1. Bardzo dobrze dawał sobie radę.
Ma silnie powiązania polityczne z Mercedesem (jest ich juniorem) który od kilku lat dominuje niepodzielnie w F1.
W Mercedesie nie ma jeszcze dla niego miejsca, Ocon miał odejść z zespołu Force India , miał dwie pewne oferty na stole - zespołu Renault i Mclaren. Wybór tylko się ograniczał do wybrania lepszej, i żeby nie opisywać długo w ogromnym skrócie.

Z powodu niespodziewanej decyzji o zmianie zespołu Daniela Ricciardo na Renault. Zabrakło tam miejsca

Miejsca w Mclaren został zajęty przez kierowce Renault który zwolnił miejsce dla Riccardo. A drugie miejsce zajął młody talent Mclarena który zajął miejsce przede wszystkim dlatego że gdyby tego nie zrobiono zerwał by im się z ich wpływów

Co z Force India? można tam zostać co nie xD ? , dobrze prosperujący prywatny zespół, ale właściciel tak nieogarnięty że stanął na skraju bankructwa. i Został sprzedany Lawrencowi Strollowi który ma syna w F1. Synalek zasila pierwszy fotel kierowcy a drugi kierowca ma silne powiązania z Force India

Niby katastrofa ale hej- są inne zespoły co nie ?
No nie, bo one nie chcą szkolić talentu mercedesa i wolą postawić na znacznie gorszych poziomem kierowców niż szkolić juniora Mercedesa, Zespół Toro Rosso wybiera kogoś kogo rok temu wywalił na zbity pysk i kogoś kto ma bardzo niski potencjał. Inne zespoły mają inne powiązania i sprawa załatwiona.

Ostatni Ratunek ? Zespół Williamsa. ma silniki Merceda , może się uda coś uratować ?

No nie , bo Mercedes ma innego juniora, Georga Russela i za zniżki wielomilionowe na sprzedaż silników itd. George Russel zostaje kierowcą Williamsa. Ale jest 2 fotel co nie ? no nie. Bo Williams potrzebuje pilnie pieniędzy by się utrzymać, i tu sie pojawia Robert #kubica z sponsoringiem Orlenu który zajmuje 2 fotel.

A Mercedes nie chce płacić żadnych pieniędzy na to by Esteban znalazł miejsce w F1,

Esteban Ocon, jeden z największych młodych talentów F1 musi odkiblować rok po za sportem jako rezerwowy kierowca Mercedesa (czyli brak udziału w wyścigach)
Koniec, miłego czytania, na zdjęciu : Esteban Ocon
jaxonxst - W Jakim Zespole od sezonu 2020 będzie jeździł Esteban Ocon ? #f1 
i w sum...

źródło: comment_Fwe0z5vRDrsAYxpvCgQHUjP0iBnP6KCZ.jpg

Pobierz
  • 11
@jaxonxst: Dla porównania - to troche tak jakby Lewy musiał spędzić cały rok na Ławce Bayernu Monachium bo klub nakupił nagle 10 napastników a każdy ma w kontrakcie gwarantowaną liczbę meczów .
@jaxonxst czy ja wiem czy aż taki dobry jest, dość często nie umie się przyznać do błędu i tylko głupio się uśmiecha (i nie chodzi tylko o akcję z Maxem, bo przy każdej kolizji z Perezem czy kimś innym też nigdy to nie była jego wina). Skoro Toro Rosso jest zespołem rozwojowym RedBulla to czemu mieliby dać miejsce komuś z Mercedesa + dałoby to Oconowi i Mercedesowi znacznie wiecej danych o silniku
Esteban Ocon, jeden z największych młodych talentów F1 musi odkiblować rok po za sportem jako rezerwowy kierowca Mercedesa (czyli brak udziału w wyścigach)


@jaxonxst: nie no, zawsze może trzymać kciuki by jeden z kierowców zespołu dostał grypy żołądkowej.
@Kubsior: No niby nie, ale tak jest odbierany, a ten wpis kierowałem też na inne tagi to takim sformułowaniem się posłużyłem
@Dorken: Mnie żal z tej perspektywy że naprawde miał ustawioną kariere a tu sie nagle popsuło, ale na pewno sympatia znikła moja do niego