Wpis z mikrobloga

Hej ho, próbuję stworzyć bazę danych do której będą zapisywane zmiany w pracy dla danego pracownika. Tutaj jest kod. Niestety kiedy zapisuję dzień w bazie, to za pierwszym razem zapisuje się tak jak powinno, czyli "imię nazwisko data" ale już kolejne zapisy to "pusto pusto data". Próbowałem modyfikować funkcję generatereport i registerday ale nie wiem czy to w nich leży problem. Wiem również, że połączenia z bazą są #!$%@? ale chętnie poznam właściwy sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mirki, pomożecie? #naukaprogramowania
  • 3
@PeteGlorious: Problem polega na tym, że po wyciągnięciu rekordu aktualnie zalogowanej osoby (linie 92-94), powinieneś dane znajdujące się w tym rekordzie zapisać do zmiennych w Twojej klasie (self.name i self.surname). Pewnie można było by to zrobić jakoś ładniej, ale na szybko, to wystarczy dodać poniższy fragment, pomiędzy liniami 95 i 96:
self.name.set(result[0][1])
self.surname.set(result[0][2])
@PeteGlorious: Pobierają dane z wyniku zapytania do bazy danych, które było wykonane w celu sprawdzenia poprawności loginu i hasła, a następnie podstawiają te dane do zmiennych składowych klasy, aby mogły być one wykorzystane przy wpisywaniu dnia do bazy.