Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zari: Pierwsza książka z serii Gołkowskiego, zaś druga jeżeli chodzi o spójność fabularną. Chociaż ja bym zostawił sobie na koniec - ze względu na solidną dawkę fantasy z tyłu. (ʘʘ)
@Rave77: Przeczytałem dawniej tę końską dawkę fantasy i zapragnąłem mieć całą serię w twardych okładkach na półce. Mój różowy znalazł ją za stówkę w moim własnym mieście i to z oryginalnymi obwalutami. Do dzisiaj nie dowierzam :D
@Zari: kiedyś przeczytałem przypadkiem kawałek a potem już wciągnąłem całość, zdumiewająco dobra. I jedyny autor godny uwagi w uniwersum Stalkera generalnie.
@Zari: Ponoć najlepsza z książek Gołkowskiego i obiektywnie całkiem znośna. Musisz tylko przełknąć potworki językowe w stylu „empepiątka”, „prypeć-kaban” czy „chłeptokrwij”, bo pan pisarz uznał, że nie będzie wykorzystywał znanych od lat i zupełnie normalnych nazewnictw znanych z gier (choć książka nie łączy się z uniwersum gier w żaden sposób), bo… gra była tłumaczona na polski z tłumaczenia angielskiego, a nie z rosyjskiego oryginału. Więc wymyślił coś, czego sporo ludzi nie