Wpis z mikrobloga

jezeli swinka morska dostala mocnego wzdecia, nie wyproznia sie i "rzęzi" podczas oddychania to co moglo sie stac? od 2 tygodni jest karmiona karma ratunkowa co 2-3 godziny, miala problemy z zebami i zapaleniem w ustach, ale juz bylo lepiej, pare dni temu zabieg i zaczela sama podjadac, dzis zjadla 2 liscie salaty rzymskiej, koperek, troche siana + karma ratunkowa, czy takie ciezkie oddychanie moze byc powodem wzdecia? nie jadla od 5 godzin, dostala niedawno espumisan i masowalem jej brzuszek delikatnie, czy mam podac jej karme ratunkowa? weterynarz od 9, nie ma w okolicy pogotowia weterynaryjnego.
#pytanie #pomocy #kiciochpyta #swinkamorska #dailyswinior #weterynaria
  • 12
  • Odpowiedz
@a-unit: Opole, ostatnie 2 tygodnie byla prawie codziennie u weta, dlatego podejrzewam tez zapalenie pluc bo jednak pomimo zabezpieczenia jej, to troche zmarzla pare razy, no i dochodzi kwestia wzdecia a przy nim tez o takim oddechu czytalem, dlatego tez pytam o karmienie w takiej sytuacji, ale nakarmic juz ja musze bo ponad 5 godzin nic nie jadla, serce miala osluchiwane i wszystko bylo ok, badania krwi tez miala ok, podam
  • Odpowiedz
Żeby podnieść kaloryczność pokarmu, dodawałem kaszy mannej zalanej wcześniej wrzątkiem. A jak wystygła dodawałem ratunkowej. Grunt to dobry weterynarz i unikanie antybiotyków-swinka bez flory jelitowej to ciężka misja. Powodzenia mireczku.
  • Odpowiedz
Zamienia się bardziej w świnkę a mniej w morską.

A tak na serio, to jeśli podejrzewasz wzdęcia to możesz jej próbować jakoś rozmasować brzuszek - zewnętrznie pobudzisz perystaltykę.
Odnośnie zapalenia to sam nie wiem - u ludzi pomaga Omega3 i D3. Ale czy zadziała to u świnki - tego nie wiem...
  • Odpowiedz
@Raleigh: meczyla sie cala dobe ale juz duzo lepiej, oddycha normalnie, zaczela siano podgryzac i juz nie ma tak ogromnego brzucha, dawalem jej espumissan, herbatke z koperku, probiotyki i masowalem brzuszek co godzine, 2 noce nie przespane ale swiniak odratowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Raleigh: bede glaskal ale jeszcze czeka ja trauma w przyszlym tygodniu, trzeba jej oczko usunac bo ma ropien za nim (,) jak chcesz zebym widzial ze cos piszesz to musisz mnie zaczpic malpka :p @Raleigh
  • Odpowiedz
@Mrbimbek to trzymam kciuki za świnkę i za to żeby dobrze zniosła znieczulenie. Mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze i będzie urodziwym piratem. (òóˇ)
  • Odpowiedz