Wpis z mikrobloga

@ccombat: Przesadzasz. Widzialem jak sie te domy starzeja bo najpiwrw chcialem kupic kilkuletni tego samego deva. To nie jest dev ktory dopiero co sie pojawil na rynku tylko renomowany i pratycznie najlepszy na polnocy anglii.
@gwiezdna: no im nizej tym drozej w Anglii na dobra sprawe. Cale osiedle jest w podobnym stylu. Rozne modele. Wolonostojace, blizniaki a nawet „bloki” czyli takie male jednopietrowe „kamienice”.
@Gorylwemgle26: mialem
  • Odpowiedz
Nie wiem czy ktos zauwazyl detal bo w sumie sie zlewa na fotce, ale na drzwiach jest kokarda :)
Fajny detal. W ogole ich obsluga klienta jest naprawde zajebista. Bardzo polecam jakby ktos kupowal nowy dom i by budowali w jego okolicy.
Ponizej ich strona internetowa.
http://www.storyhomes.co.uk
  • Odpowiedz
@rwski: Pracuje w fabryce. Zarabiam niecale 45k rocznie podstawy. Jak poloze podloge i porobie fotki bede wolal. :)
@PiersiowkaPelnaZiol: Nie rozumiem pytania troche. Sprzedalem bo mieszkalem w szeregowce 2bed i przestala mi sie podobac okolica i potrzebowalem wiekszego domu bo w miedzyczasie dorobilismy sie drugiego dziecka.
  • Odpowiedz
@dob3k ja jestem z okolic Edynburga, dlatego. Szkocja jest ogolnie tańsza niż Anglia, ale moje okolice są akurat bardzo drogie. Moglabym pomyśleć o domu nieco dalej, ale dla mnie ważny jest ten balans między praca a domem a nie długie dojazdy każdego dnia. Cos za cos:p
  • Odpowiedz
@dob3k: Tzn, znajomy mi powiedział, że większość tam nie posiada domów na własność tylko wynajmuje, bo podobno strasznie kiepsko u nich z oszczędzaniem jakiejkolwiek kasy, ewentualnie kredyt. I po prostu byłem ciekaw czy faktycznie tak jest.
  • Odpowiedz
@dob3k: bardzo ładny dom. Nie słuchaj robaków, których poczucie estetyki widać na polskich osiedlach. U nas nie dość, że brak w większości planów zagospodarowania przestrzennego, to każdy cebulak buduje inaczej, gówniane przeskalowane ogrodzenia itd itp. Byle się wyróżnić.

Mi na zachodzie europy podoba się właśnie to, że domy budują głównie deweloperzy i stawiają od razu całe osiedla. Przez co wszystko jest bardzo estetyczne i spójne.

Wrzuć jak możesz więcej zdjęć
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: wynajmuja bo musza gdyz ceny wysokie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tez cos w tym jest ze slabo oszczedzaja.
Mlode pokolenie najpierw patrzy na dobra materialne i rozrywki a pozniej gdzie beda spac w nocy. Stad tez duzo angoli wynajmuje bo nie potrafia odlozyc na depozyt.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Mysle ze przesadza. Zreszta wynajm jest czesto drozszy niz rata kredytu, a zawsze lepiej splacac kredyt sobie niz komus.
Domy u mnie sie sprzedaja na pniu. Jak tylko wyznacza dzialke i mozna rezerwowac to juz kupuja. Wrecz trzeba sie bardzo spieszyc, by cos fajnego zlapac zanim wszystko wykupia. A 4-5 developerow w tym roku mysle, ze kolo tysiaca nowych domow w sumie postawilo. Na takie male miasto jak koje
  • Odpowiedz
@Wygryw11 jak są 3 sypialnie, salon itp to pewnie wystarczająco. Nie kumam takiego hejtu, najlepiej mieć chate 250m2 i w niej siedzieć całe dnie, spłacać do 80tki itp. Taka przestrzeń jest absolutnie wygodna do normalnego życia.
  • Odpowiedz