Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Czy Waszym zdaniem powrót Roberta Kubicy do F1 to największy powrót w historii polskiego sportu?
Ja zastanawiam się między Kubicą i Bieleckim. A może jest ktoś jeszcze?

Karol stracił oko na boisku w meczu z reprezentacją Chorwacji. Jego pole widzenia zmniejszyło się o 50%. Rozpoczął rehabilitację od kolorowanek, ale walczył tak długo, aż w końcu wrócił i to w jakim stylu! Został królem strzelców na IO w Rio, a także wygrał Ligę Mistrzów z Vive Kielce. To jedna z najbardziej inspirujących historii w polskim sporcie i warto ją przypominać. Szczególnie gdy tak jak dziś wspomina ją sam bohater – Karol Bielecki:

https://osobiscie.pl/nic-nie-zrobisz/

Korzystając z okazji zapraszam na portal osobiscie.pl, którego jest współzałożycielem. Tworzą go sportowcy, którzy sami tworzą wpisy - tak jak chcą i o czym chcą. Nikt w to nie ingeruje. Oprócz Karola gościliśmy już między innymi Aśkę Fiodorow, Szymona Sajnoka, Jerzego Górskiego czy Krzyśka Szubargę. Warto zaglądać!

P.S jeśli ktoś ma ochotę wygrać książkę autorstwa Karola – „Wojownik” to zapraszam na profil osobiscie.pl na Fb. Są dwa egzemplarze do zgarnięcia (ʘʘ)

#osobiscie #sport #kubica #bielecki #f1 #pilkareczna
  • 9
@Natolak: Jako ktoś, kto też bardzo lubi ręczną, od razu na myśl przychodzi mi Karol.
Trudno to porównywać i nawet nie chcę. Faktycznie ich historie są mocne, bo Karol nie wrócił do zwykłego rzucania, tylko wygrał LM. Z kolei Robert poszedł do zupełnie innej dyscypliny i wrócił do czegoś, co jest niemożliwe.

Szczerze, nie wyobrażam sobie ani rzucania z jednym okiem, ani jazdy z ograniczoną ręką.

Trzeba by zapytać samego Karola
@revlayup: Racja. Tuż za Robertem i Karolem wytypowałbym też Marcina Wasilewskiego.

Co do TPT to porównań nie unikniemy bo idea rzeczywiście jest podobna. Mamy jednak sporo swoich pomysłów i budujemy własną tożsamość.
@Natolak: oba powroty równie mocne, Kubicy o tyle cięższy, że zajęło mu to kilka lat.

Karol po kilku miesiącach #!$%@?ął kilkanaście bramek w pierwszym meczu po powrocie, został Królem Strzelców Igrzysk Olimpijskich i wygrał LM ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powrót Bieleckiego jest na pewno przykładem walki, motywacji i poświęcenia, ale raczej nie powinno się porównywać skali obu tych powrotów. Karol wrócił po 6 tygodniach do grania w Kielcach, RK wraca po 8 latach do elitarnego grona 20 kierowców.
@Natolak: zdecydowanie Karol, bo on nadal grał genialnie i miał mecze cudowne (jak ten gdzie trafił 11 bramek). Choć punkt wejścia w F1 jest dużo wyższy to jednak Bielecki to dla mnie kozak