Wpis z mikrobloga

Czesc!
Mam bardzo nietypowa sprawe odnosnie rozliczenia podatkow. Kontaktowalem sie juz z Krajowa Informacja Podatkowa oraz ze swoja ambasada (mieszkam za granica) i zawsze otrzymywalem informacje ze moja sprawa jest bardzo nietypowa i nie wiadomo jak nalezy poprawnie postapic.

Na rzadowej stronie Krajowej Informacji Podatkowej

http://www.kis.gov.pl/kontakt/dane-teleadresowe

znalazlem nry telefonow delegator KIS w roznych miastach ... planuje zadzwonic do nich jutro. Probowaliscie sie kiedys z nimi kontaktowac i czy udzielaja porad telefonicznie jak infolinia KIS? Czy pozostaje tylko wniosek o interpretacje podatkowa? Problem w tym ze mnie czas bardzo goni a na interpretacje czeka sie do 3 miesiecy.

Dzieki za pomoc i sugestie!

#urzadskarbowy #podatki
  • 6
@NoAngel: nikt bezpośrednio z delegatury nie udzieli ci informacji, bo od tego jest infolinia, więc próbuj od razu na infolinię (czasami długo się czeka), możesz też i to byłby lepszy sposób, opisać swój problem i wystąpić o indywidualną interpretację podatkową, która jest wiążąca dla ciebie i twojej sprawy
@NoAngel: Skorzystaj z usług doradcy podatkowego lub prawnika - są tacy z którymi skontaktujesz się zdalnie. Ewentualnie poproś o interpretację podatkową - jeśli sprawa jest tak nietypowa i niepewna, to nawet jak KIS coś powie, przy kontroli urząd może mieć inne zdanie. Interpretacja choć trochę przed tym chroni.
@nietosamo: @ktostam112: wielkie dzieki za Wasze sugestie!

Wystapilem dzisiaj o interpretacje podatkowa ... problem jest taki ze w jednej sprawie do konca tego roku musze podjac decyzje jak najkorzystniej dla siebie zaplacic podatek ... jak pewnie wiecie urzad ma czas do 3 miesiecy na wydanie interpretacji ... zobaczymy jak sie sprawa rozwinie.

Dziekuje za pomoc!