Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie bo próbuję ogarnać jak działa komunikacja miejsca w #tychy #skup
I na stronie #mzk znalazłem cośtakiego"

SM/ATT – upoważnia do przejazdu wszystkimi liniami na terenie 1 wybranego miasta (gminy). Bilet autobusowo-tramwajowo-trolejbusowy, 30 – dniowy

Jednak nigdzie nie mogę znaleźć jakie to są dokłanie obszary miast (gmin).

#komunikacjamiejska
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Riaru: Obszar pokrywa się z obszarami Gmin w przypadku Tychów to jest równoważne z całym miastem. Tylko pamiętaj musisz kupić bilet od dnia (nie pierwszego skasowania) bo inaczej będziesz go musiał aktywować w pojeździe kzkgop
@sylwke3100:
ok, dzięki.
Myślałem, że gmina Tychy to nie samo miasto a też jakiś miasta z okolicy jak Bieruń.
Ale ja z poza Tych więc nie do końca ogarniam te tereny.
Myślałem, że w Krakowie mpk jest drogie ale widzę, że w Tychach mzk jest znacznie droższe :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Riaru: Tylko u nas się trochę inaczej patrzy na ceny bo nie ma podział na miasto i aglomeracje a wszystko jest traktowane tak samo nawet jak masz wioskę typu Chełm Śląski czy wioski będzinskie.
@sylwke3100 a na tą tyską linię do Oświęcimia (686?) też normalnie obowiązuje miesięczny/kwartalny?

Bo kiedyś z linią 2 z Myszkowa do Siewierza były jakieś czary, że tam chyba tylko miesięczne przechodziły?

@Riaru bilet na cała sieć chyba taki drogi nie jest, patrząc na to że można na nim objechać pół województwa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100 a na tą tyską linię do Oświęcimia (686?) też normalnie obowiązuje miesięczny/kwartalny?


Bo kiedyś z linią 2 z Myszkowa do Siewierza były jakieś czary, że tam chyba tylko miesięczne przechodziły?


@Riaru bilet na cała sieć chyba taki drogi nie jest, patrząc na to że można na nim objechać pół województwa

@chrup: Tam jest chyba normalna linia więc czemu by nie miały obowiązywać?

A co do dwójki to niewiadomo kiedyś @
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: @sylwke3100: nie wiem jak jest teraz, na stronie widzę że linie teraz obsługuje konsorcjum południe, jak były wtedy cyrki to obsługiwał PKS Myszków, ale przechodziły też bilety jakiekolwiek okresowe, czyli dzienny też, ale jak miałeś kartę śkup to jechales na gape, bo nie było czytników, no i rozkład się nie zgadzał z tym co było na stronie a tym co na tablicach i jak jeździł.