Wpis z mikrobloga

Wcześniej płaciłem podłączoną wirtualną kartą z ING w Pay Pal. Teraz dodałem kartę Revolut i ustawiłem jako główną (źródło finansowania - zakupy online). Zmieniłem na walutę w $ (w PayPal).

"Po dodaniu nowej waluty wszelkie przyszłe płatności odbierane w tej walucie będą automatycznie dodawane do nowego salda. Waluta podstawowa pozostanie domyślną walutą, w której realizowane będą operacje wysyłania płatności i żądania zapłaty. " - zmieniłem na $ jako walutę podstawową (chcę płacić np. w Aliexpress).

Czy mam coś jeszcze zrobić tak, żeby przewalutowanie odbywało się po stronie Revoluta?

Co ciekawe potwierdziłem kartę kredytową Revolut, ale przy karcie którą używałem wcześniej nadal jest opcja potwierdzenia karty (a była już wielokrotnie używana). Dlaczego?

#revolut #paypal #aliexpress #banggood #gearbest
  • 4
@saczuser: PayPal->Ustawienia(koło zębate)->ustawienia płatności->zarządzaj płatnościami automatycznymi->Zarządzaj płatnościami automatycznymi.(zaraz pod ikoną netflixa)->Ustaw dostępne źródła finansowania płatności->Opcje przeliczania (obok twojej karty)-> zaznacz to drugie, czyli :
Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego.
Kurs wymiany zastosowany do transakcji nie będzie mi znany do czasu otrzymania wyciągu z mojej karty od jej wystawcy. Przyjmuję do wiadomości, że wybierając tę opcję zgadzam się na to, aby wystawca mojej karty określił
@Hatam: Dzięki wielkie! A jeśli mam na koncie pieniądze w PLN to Revolut sam dokona wymiany waluty przy zakupie?

Jeśli chcę uniknąć wyższych stawek np. przez weekend to mogę wymienić waluty na $ teraz, ale czy w takim wypadku pobierając pieniądze w weekend i kupując np. na Amazonie (€) albo w Aliexpress ($) pobrana zostanie automatycznie dana waluta?

Jaka powinna być domyślna waluta na PayPal (czy ma to tylko znaczenie jeśli
@saczuser: Revolut sam dokona wymiany na walutę wskazaną na rachunku.
Na weekend kurs wymiany jest wyższy max 2-3gr niż średni kurs dolara.
Ja na PayPalu mam domyślnie ustawioną walutę główną na dolary i druga na złotówki, ale jak zaznaczyłeś tą opcję, o której pisałem wcześniej to chyba nie ma to znaczenia, bo Paypal przekieruje wszystkie operacje wymiany walut na twoją kartę.