Wpis z mikrobloga

@kryniow piszesz normalne wypowiedzenie. Na stronie każdej kasy chorych powinny być odpowiednie formularze. Najczęściej trzeba przy okazji wypowiedzenia dostarczyć potwierdzenie ubezpieczenia w innym miejscu ( inna kasa chorych w niemczech lub za granica)
Dlatego że nie możesz zrezygnować z ubezpieczenia jeśli nie jesteś ubezpieczony w innym miejscu.
  • Odpowiedz
@ta_o_ktorej_snisz:
Rozumiem, skontaktowałem się z przedstawicielem przez chat internetowy w j.angielskim. Powiadomił mnie ,że nie jestem już klientem tej ich instytucji i nie muszę nic dodatkowego wysyłać(w sensie formalnego listu/pisma). Czy to jest zgodne z niemieckim prawem według ciebie? Nie chciałbym żebym później przez jakąś "nieformalność" był ścigany aczkolwiek przedstawiciel chyba wie lepiej, podałem swój nr ubezpieczeniowy i mnie najwyraźniej sprawdził.
  • Odpowiedz
@kryniow teoretycznie możesz poprosić i wystawienie potwierdzenia tego w jakim okresie byłeś u nich ubezpieczony. A co za tym idzie że nie jesteś już j nich ubezpieczony.
Jesteś już w Polsce? Byłeś zatrudniony na umowie czy gewerba? Ubezpieczenie prywatne czy państwowe?
  • Odpowiedz
@ta_o_ktorej_snisz:
Już jestem w Polsce. Nie byłem zameldowany w DE, znajoma(mieszkająca w Niemczech) poinformowała mnie dodatkowo ,że pracownicy przygraniczni ,którzy nie są zameldowani w DE są automatycznie wymeldowywani z niemieckiej kasy chorych. Mam nadzieję ,że to prawda, konsultanta o to pytałem kilka razy czy nie jestem ich klientem i czy coś muszę jeszcze wysyłać w tej sprawie, mam udokumentowaną rozmowę w razie gdybym zalegał z jakimiś składkami.
  • Odpowiedz