Wpis z mikrobloga

@nie_uciekniesz: o, super, bałem się, że w dobie komórek nikt już nie korzysta z urządzeń :) Czytałem o tych nakładkach, jak to działa? Po prostu wgrywam tak jak inne mapy i mi się wyświetla razem?

Widziałeś te mapy Compassa czy Galileosa? To są rastrowe przygotowane pod odbiornik? Jak się korzysta w porównaniu do OSM?
@wonsz_smieszek: Tak, w moim przypadku na Etrexie 20 wrzucam wszystko na kartę pamięci pod różnymi nazwami plików żeby się nie nadpisalo i później w nawigacji w opcji Konfig. mapy wybieram z czego chcę aktualnie korzystać.

Niestety nie korzystałem jeszcze z tych map, bo dopiero niedawno sam to odkryłem, ale na ich stronach jest podgląd jak dana mapa wygląda i wynikało by z tego, że to tak jak mówisz rastrowe mapy przygotowane
@nie_uciekniesz: I w praktyce ten openstreetmap Ci się sprawdza? Pokazuje dobrze, nie zgubi się człowiek? Są szlaki, które powinny być? Czytelność ok? :)

Przy okazji, bo może ktoś akurat czyta i skorzysta: w Compassie jest dzisiaj zniżka 50% na wszystkie mapy elektroniczne. Kod: cyber.
@wonsz_smieszek: Korzystałem kilka razy w Sudetach i w Borach Tucholskich i na razie nie zawiódł mnie ani razu, oprócz wszystkich szlaków turystycznych oznakowanych są też wszelkie dróżki gruntowe, źródła wody, zabytki itp. także bywa pomocny przy szukaniu czegoś, albo przy liczeniu najkrótszej drogi do celu. Co do czytelności to czasem przy dużym oddaleniu mapy na odbiorniku bywa z nią średnio, ale to raczej wina małego wyświetlacza w Etrexie 20 niż mapy,