Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam dla siebie laptopa/tableta do oglądania netflixów, przeglądania wykopu i innych youtubów. Wymagania to dobry ekran (w miarę), ładowanie USB-C, dotykowy i najlepiej "konwertowalny" w tableta ew z solidnym etui z klawiaturą no i... możliwie najtańszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znalazłem Teclasta F5 i w zasadzie jest idealny, szkoda że nie ma pełnego USB-A tylko wszystko w jednym czyli to USB-C i... microUSB (na ch..?!), mam cichą nadzieję że można go tym portem też naładować ale na dobrą sprawę nie ma to znaczenia.
Coś jest spełniającego moje główne wymagania? Duży plus Teclasta to 8GB ram (liczyłem na 4GB) no i bardzo łatwy dostęp do wymienialnego dysku pod M2. Myślałem też o zainstalowaniu linuxa ale jakieś problemy z wifi i dotykiem są... ale pewnie wszystko jest do ogarnięcia.

#teclast #informatyka #laptopy #aliexpress #gearbest #banggood
  • 9
@coo84: Ta bateria nie jest na 3,7V tylko 7,4V ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiadomo że szału nie ma ale te 29Wh z testów co oglądałem jako tako daje radę.
Planuję zabawę z undervoltingiem także trochę jeszcze powinno dojść do czasu działania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ari93 tablety bym odpuścił. W większości przypadków masz proporcje ekranu 4:3. No chyba, że lubisz oglądać filmy z czarnymi paskami na dole i górze
@emitar: no 4:3 to jedno ale mnie przerażało to że wszędzie w takich sprzętach są Atomy... w sumie nic nie mam do tych procesorów, był bardzo efektywne jak na swoje czasy ale miały premierę 3 lata temu do tego TDP wynosi ledwie 2W.
@lis6502: gdzieś wyczytałem że jeśli o wi-fi chodzi to na jakiś wcześniejszych kernelach działało... także pewnie lada chwila zacznie działać o ile już nie zaczęło.
@flisek94: iPada kupiłem kiedyś rodzicom i generalnie tak, polecam, ale ja nie chce ARM ani mobilnych systemów, chcę pełnoprawnego "komputera" na którym on biedy będę w stanie w jakieś klasyki pograć czy inne produkcie indie ze steama ( ͡° ͜ʖ ͡°) N4100 ma mniej więcej wydajność m-7y30 który siedzi w konsolce GPD Win 2 także... tragedii nie powinno być ;) prawdopodobnie jeszcze dzisiaj tego Teclasta sobie zamówię.