Wpis z mikrobloga

W biblii Lot oferuje swoje córki tłumowi, by ci mogli je grupowo brutalnie zgwałcić, na koniec jeszcze


Przypominam że sam bóg wybrał Lota i jego rodzinę, jako jedynych porządnych. Potem się jeszcze rozkręcili:


Jak można uważać biblię za źródło moralności, jak można z jednej strony oburzać się na dwie kobiety całujące się, z drugiej wbijać dzieciom do głowy takie chore żydowskie mity.

#biblia #bekazkatoli #katolicyzm #ciekawostki #moralnosc #filozofiadlajanuszy #filozofia
L.....e - W biblii Lot oferuje swoje córki tłumowi, by ci mogli je grupowo brutalnie ...

źródło: comment_RNXGPEzzc3SxGbAUdIRHiheCLSR05G4l.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Lucifer_vult_animae_tuae:

z drugiej wbijać dzieciom do głowy takie chore żydowskie mity.


Ty no ja nie wiem do jakiego kościoła chodziłeś za dzieciaka, ale mi nic o takich akcjach nie mówili ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lucifer_vult_animae_tuae: o Sodomie i Gomorze było tylko tyle, że tam się bardzo źle działo. O tym co tam niby robili dowiedziałem się raczej w formie ciekawostki językowej, już po tym jak przestałem chodzić do kościoła czy na religię.
O Locie nic nie kojarzę, ale może było wspomniane i po prostu zapomniałem.

Tak więc nie uważam, że wybieranie niektórych fragmentów z Biblii i przypisywanie ich współczesnemu katolicyzmowi ma sens. Ogromna większość
  • Odpowiedz
@Gumaa:

o Sodomie i Gomorze było tylko tyle, że tam się bardzo źle działo.


A no racja, w końcu żadna religia, islam, katolicyzm, czy chrześcijaństwo nigdy nie mówi na początku o tym jak bardzo są
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czyli magiczna książeczka na której cała sekta się opiera nie jest ważna XD


Tak. Akurat w tym fragmencie pisałem ogólnie o jakiekolwiek religii a nie katolicyzmowi do którego się przyczepiłeś. Ludzie subiektywnie mogą wybierać fragmenty które im pasują, albo wierzyć w swoją religię która wcale nie jest oparta na księdze.

Problem w tym, że religia też tego nie daje. Religia daje tylko złudzenie.


Komu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lucifer_vult_animae_tuae:

Religia nie nadaje sensu życiu, nadaje za to sens oczekiwania na śmierć. Dlatego takie życie jest bardzo często zmarnowane a ultrakatolicy na łożu śmierci boją się bardziej niż ateiści.


Jaki procent to ultrakatolicy? Mowa tutaj o normalnych wierzących ludziach. Ultraateści też marnują swoje życie na walce z wymyślonym wrogiem.
Stach przed śmiercią to
  • Odpowiedz
@Lucifer_vult_animae_tuae:

Radykalizm i terror religijny to wymyślony wróg? Bardzo ciekawe.


W obecnym Katolicyzmie? Jeszcze jak. Jest wiele miejsc na świecie, w których religia przyjmuje bardzo niezdrową formę i tam faktycznie występuje radykalizm. Ale nie wiedzieć czemu tak dużo ateistów się przyczepia Katolicyzmu, który jest jedną z najłagodniejszych
  • Odpowiedz
@Jswgecz5: to dobra, znajdę ci jeszcze parę fajnych fragmentów panie katolik:

Gdy Pan, Bóg twój, wprowadzi cię do ziemi, do której idziesz, aby ją posiąść, usunie liczne narody przed tobą: Chetytów, Girgaszytów, Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów: siedem narodów liczniejszych i potężniejszych od ciebie. Pan, Bóg twój, odda je tobie, a ty je wytępisz, obłożysz je klątwą, nie zawrzesz z nimi przymierza i nie okażesz im litości." Pwt 7, 1

"Człowiek ten zatem zabrawszy swoją żonę wyprowadził ją na zewnątrz. A oni z nią obcowali i dopuszczali się na niej gwałtu przez całą noc aż do świtu. Puścili ją wolno dopiero wtedy, gdy wschodziła zorza. Kobieta owa, wracając o świcie, upadła u drzwi owego męża, gdzie był jej pan, i pozostała tam aż do chwili, gdy poczęło dnieć. Pan jej, wstawszy rano, otworzył drzwi domu i wyszedł chcąc wyruszyć w dalszą drogę, i ujrzał kobietę, swoją żonę, leżącą u drzwi domu z rękami na progu. «Wstań, a pojedziemy!» - rzekł do niej, lecz ona nic nie odpowiadała. Usadowiwszy ją przeto na ośle, zabrał się ów człowiek i wracał do swego domu. Przybywszy do domu, wziął nóż, i zdjąwszy żonę swoją, rozciął ją wraz z kośćmi na dwanaście sztuk i rozesłał po wszystkich granicach izraelskich." Sdz 19, 25-29

"I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej. Rzekł do nich: «Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? (...) Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu." Lb 31, 15-18

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz." Mt
  • Odpowiedz
@Lucifer_vult_animae_tuae: czy ja napisalem ze jestm katolikiem?napisalem tylko ze nie bylo tam napisane ze upicie ojca i piepszenie sie z nim bylo dobre co jest prawda.poza tym biblie czytalem bardzo dawno i szczerze mam to w dupie bo tam 1 zdanie zaprzecza 2giemu.pamietam tylko ze zeczy uznane przez"boga"za dobre sa zaznaczone jako te dobre przeklejasz poprostu #!$%@? wersety ktore opisuja jakies wydarzenie "nie do konca prawdziwe" w moim wpisie odnioslem
  • Odpowiedz
@Jswgecz5:

upicie ojca i piepszenie sie z nim bylo dobre


Czyli wybrana przez boga rodzina, jedyni sprawiedliwi, a potem mogą się ruchać ze starym i bozia nie widzi w tym nic złego. No
  • Odpowiedz
@Lucifer_vult_animae_tuae: > Dlaczego, jakie jest tłumaczenie słowa fine? W porządku, tak? A tak właśnie ten akt był przedstawiony w biblii, nikt z tym nie miał żadnego problemu

to ze nikt nie mial z tym problemu nie znaczy ze fragment byl tam opisany jako"fine"

Dlatego trzeba je dokształcać z biblii.


nie zgadzam sie trzeba je dokstalcac z logiki,fizyki i matematyki,to ze biblia sie myli jestesmy w stanie dowiesc na 1000 sposobow
  • Odpowiedz
@Jswgecz5:

to ze nikt nie mial z tym problemu nie znaczy ze fragment byl tam opisany jako"fine"


Ktoś przedtem mówił żeby nie robić #!$%@? z logiki, a teraz uważa że to, że wszechwiedzący bóg uratował jedną rodzinę, w której potem córki ruchały starego po pijaku, to nie było fine? Wyjaśnij, gdzie w biblii to było nie w
  • Odpowiedz
@Lucifer_vult_animae_tuae: nie wiedza jest zrodlem wszelkich konfliktow zgadzam sie,ale to wlasnie brak krytycznego myslenia powiela te mechanizmy a nie brak wiedzy o religiach.co do robienia z logiki #!$%@? to jeszcze raz napisze.brak krytyki wobec jakiegos wydarzenia nie jest akceptacja tego wydarzenia jest poprostu brakiem krytyki.
  • Odpowiedz
@Lucifer_vult_animae_tuae: o nie popelnilem blad jezykowy wszystko o czym pisalem wczesniej traci ses xd

Teoretycznie biblijny bóg wie wszystko, i skoro jedyną sprawiedliwą rodziną była ta, w które córki ruchały #!$%@? starego, to jest to wręcz pochwala dla takich zachowań


moze mialo to jakis sens ktorego nie rozumiesz np.wedlug teori ewolucji wszyscy jestesmy kuzynami wszyscy pochodzimy od mniej lub bardziej kazirodczych zwiazkow( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz