Wpis z mikrobloga

Polska, Europa Środkowa, XXI wiek.

Rządowa agencja chce przesłuchać jednego z ludzi robiących śledztwo, podejrzewają go o propagowanie faszyzmu. Człowieka pracującego pod przykrywką w celu zdekonspirowania grupy nazistów.

Orwell na żywo. To nie jest już zamach na media, to jest absurd który nie wydaje się prawdą a jednak jest.

W piątek funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wręczyli operatorowi TVN i współautorowi reportażu ”Polscy neonaziści” Piotrowi Wacowskiemu pismo, by stawił się na przesłuchanie w charakterze podejrzanego o propagowanie faszyzmu - poinformowała Wyborcza.pl. 


https://www.press.pl/tresc/55392,wyborcza_pl_-abw-w-domu-operatora-tvn_-wspolautora-reportazu----polscy-neonazisci---

#bekazprawakow #neuropa #polska #swiat
J.....D - Polska, Europa Środkowa, XXI wiek. 

Rządowa agencja chce przesłuchać jedne...

źródło: comment_7wD9h3tsXAXmUqCL6HjbLGyvJH9EyUXi.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
  • 6
@neib1 to jest ciekawy fragment odnośnie tego

W sobotę Wyborcza.pl napisała, że dwaj funkcjonariusze ABW przyszli do domu Piotra Wacowskiego w piątek ok. godz. 20.15. Serwis podał, że jego mieszkanie musiało być obserwowane, bo dosłownie parę minut wcześniej wrócił z pracy.
  • Odpowiedz
@Venro: zarzut jest tylko o propagowanie nazizmu. Zdjęcie z akt prokuratorskich, które jakimś cudem przeciekło do stosownych mediów
  • Odpowiedz
  • 2
@neib1 Hmm ABW mogło dać mu wejść do domu, odczekać kilka godzin bo może ma coś do ukrycia, dać mu wyjść i wtedy zapukać. Taki scenariusz by już nikomu nie przeszkadzał.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD:

Nie stawia się w piśmie zarzutów o coś ko konkretnego gdy się chce przesłuchać kogoś by ustalić coś innego - czy był inicjatorem tego wydarzenia.


Przecież mogą postawić mu zarzuty na podstawie zeznań zatrzymanego lub innego materiału dowodowego, który posiadają.
  • Odpowiedz
Pewnie nie, ale z drugiej strony, to dlaczego te zeznania miałyby nie stać się przedmiotem dyskusji?


@Venro: Ponieważ co do zasady organy ścigania nie powinny brylować w mediach, jeśli nikomu nie przedstawiono zarzutów - zwłaszcza, jeśli takie występy pod publiczkę mogą mieć wpływ na przebieg samego postępowania.

Inna sprawa, że powinny trafić do wszystkich mediów. Czy rzeczywiście trafiły tylko do TVP - tego nie weryfikowałem.


O ile dobrze pamiętam to informacji
  • Odpowiedz
  • 5
@Venro to jednak go oskarżają o propagowanie nazizmu czy chcą zbadać jego rolę w wydarzeniu. Zdecyduj się.

To brzmi logicznie że jeden się do wszystkiego przyznaje i dobrowolnie oddaje karze, drugi wymyśla jakieś historie z politycznym tłem i prowokacje a zarzuty się stawia komuś kto cały zdobyty materiał przekazał prokuraturze jako dowód w sprawie. Nie zdziwię się jak się okaże że zdjęcia na których jest on też sam oddał.

Wszystkie logiczne argumenty
  • Odpowiedz
@Logytaze:

O ile dobrze pamiętam to informacji udzielono dziennikarzowi TVP przed budynkiem, a nie na konferencji prasowej.


Nie wiem, nie znam sprawy. Pokaż źródło.

Pomyślmy. Bo jest neonazistą. Bo grozi mu zarzut prokuratorski. Bo zasugerowanie, że odgrywał swoją życiową rolę z polecenia TVN-u może go uchronić od procesu? Nieee, nie miał wcale powodów, aby kłamać ¯_(ツ)_/¯


Czyli ABW z góry ma założyć, że jego zeznania są nieprawdziwe, bo to przecież neonazista?
  • Odpowiedz
  • 11
@Venro

Jeżeli sprawa neonazistów w Polsce budzi zainteresowanie opinii publicznej na całym świecie, a premier i czołowi politycy otrzymują zapytania o tę sprawę na najwyższych szczeblach, to ich rola jest tutaj naturalna.


Kiedy ABW weźmie się za prezydenta i rząd idących w marszu z faszystami w takim razie. Bo to na świecie było bardziej medialne niż leśne matołki i ten marsz zdecydowanie pokazał nasz kraj w złym świetle dzięki prezydentowi i premierowi.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD:

Kiedy ABW weźmie się za prezydenta i rząd idących w marszu z faszystami w takim razie.


Z tymi samymi faszystami, których jednocześnie potępił? Ja mam wrażenie, że prezydent szedł tego dnia z dziesiątkami tysięcy obywateli, a nie z grupką kilkunastu osób, co do których stosunek ma jednoznaczny.
  • Odpowiedz
  • 11
@Venro to jeszcze lepiej o nim świadczy że z kimś się nie zgadza ale nie przeszkadza mu ich obecność w jego marszu. Poważne państwo. Poważny prezydent.

Żaden szanujący się człowiek wiedząc że będą tam faszyści nie wziąłby w tym udziału.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD:

to jeszcze lepiej o nim świadczy że z kimś się nie zgadza ale nie przeszkadza mu ich obecność w jego marszu


Przecież napisałem, że ich obecność na marszu jednoznacznie potępił, a Ty swoje, że mu nie przeszkadzali. Nie trać już więcej mojego czasu, trzymaj się.
  • Odpowiedz
  • 7
@tfuj_pszyjaciel nie kłam. Z TVN były dwie osoby a zatrzymano 6.

W państwie okupowanym przez nazistów, w państwie gdzie naziści mordowali miliony ludzi, w państwie gdzie naziści niszczyli miasta każdy przejaw nazizmu powinien być piętnowany do granic możliwości i publikowany gdzie się da. Powinno się wysoko karać odpowiedzialnych by kolejnym takie akcje wybić z głowy.
  • Odpowiedz
@Venro: a jak twojego kolegę po szalu trzymali kilka lat w areszcie na podstawie zeznań niewiarygodnego świadka podejrzewanego o mówienie tego co ktoś chce usłyszeć, to zapewne tutaj też spamowałeś akcją uwolićmaćka. xDDD ale jak służby idiotycznie czepiają się reportera TVN o udział w prowokacji dziennikarskiej, to już jest "standardowa procedura, tylko tyle i aż tyle". xDDD zastanów się chwilę nad swoją hipokryzją.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Pracowali pod przykrywką, żeby namierzyć kilku nazioli robiących w środku nocy w lesie urodziny Hitlera i w dodatku z tym cudownym tortem xd. Ja nie mówię, że pisowskie służby go powinny zamykać xd bo nie powinny, ale ta sprawa pokazuje poziom polskich mediów. Najpierw brawurowe dziennikarskie śledztwo, a potem druga strona totalnie na bezczelna głosi, że to ustawka. Jestem przekonany, że mnóstwo ludzi uznało to za fakt. Naprawdę tak chamskiej
  • Odpowiedz
@InspektorDupa: Wyjaśniłbym Ci na czym polega różnica pomiędzy trzymaniem kogoś trzy i pół roku w areszcie na podstawie zeznań koronnego, które podważyli wszyscy świadkowie, a zwykłym zarzutem, po którym rzeczony dziennikarz nie został zatrzymany, ale co Ty możesz właściwie z tego zrozumieć? Sam sobie odpowiedziałeś w pierwszym zdaniu i jeszcze zarzucasz mi hipokryzję.
  • Odpowiedz