Wpis z mikrobloga

Polska, Europa Środkowa, XXI wiek.

Rządowa agencja chce przesłuchać jednego z ludzi robiących śledztwo, podejrzewają go o propagowanie faszyzmu. Człowieka pracującego pod przykrywką w celu zdekonspirowania grupy nazistów.

Orwell na żywo. To nie jest już zamach na media, to jest absurd który nie wydaje się prawdą a jednak jest.

W piątek funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wręczyli operatorowi TVN i współautorowi reportażu ”Polscy neonaziści” Piotrowi Wacowskiemu pismo, by stawił się na przesłuchanie w charakterze podejrzanego o propagowanie faszyzmu - poinformowała Wyborcza.pl. 


https://www.press.pl/tresc/55392,wyborcza_pl_-abw-w-domu-operatora-tvn_-wspolautora-reportazu----polscy-neonazisci---

#bekazprawakow #neuropa #polska #swiat
J.....D - Polska, Europa Środkowa, XXI wiek. 

Rządowa agencja chce przesłuchać jedne...

źródło: comment_7wD9h3tsXAXmUqCL6HjbLGyvJH9EyUXi.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
  • 137
@JAI2L9LAD: Zwyczajne śledztwo celem zweryfikowania, czy podejrzany nie był inicjatorem i nie inspirował całego wydarzenia.

podejrzany


@Venro żart roku. Dlatego jeden z zatrzymanych się przyznał do wszystkiego łącznie z organizacją tego wydarzenia, przyznał się bo operator mu kazał? Sprawdzają to po tym jak jednego zamknęli? To się sprawdza czy nie był inicjatorem a nie przesł#!$%@? z racji propagowania faszyzmu.
  • Odpowiedz
  • 155
@Venro nie kłam. Przyznał się zatrzymany Adam B. I został skazany. Kłamał na temat TVN inny człowiek.

Cała manipulacja na ten temat jest od zeznań Mateusza S. i to są jego jedyne publiczne słowa na temat tej sprawy. Jeśli na tej podstawie mu uwierzyli to pokazuje jakie to państwo jest prowizoryczne i że ministerstwo sprawiedliwości oraz reformy związane z prawem nadają się do kosza.
J.....D - @Venro nie kłam. Przyznał się zatrzymany Adam B. I został skazany. Kłamał n...

źródło: comment_IfOnIAJ1FV95h8Yr4vJNCjz3KkZGxSck.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Przyznał się, że to organizował, co nie wyklucza, że pracownik TVN pod przykryciem mógł całe wydarzenie dodatkowo inspirować (lub pomagać w organizacji), bo chciał uzyskać materiał. Jeżeli będą mieli dowody, to będą próbowali ustalić jaką rzeczywistą rolę w tym odegrał.

Cała manipulacja na ten temat jest od zeznań Mateusza S.


Masz dostęp do tych zeznań, że wykluczasz, iż były obszerniejsze, niż to, co wkleiłeś?
  • Odpowiedz
  • 30
@Venro

Dlatego ABW prowadzi śledztwo. Co Cię przerasta w tym ciągu przyczynowo-skutkowym?


To raczej Ciebie przerasta że przesł#!$%@? się kogoś by zbadać jego rolę w całym wydarzeniu w roli świadka a nie jako podejrzanego o propagowanie faszyzmu gdzie się udawało kogoś by mieć materiał na reportaż oraz dla prokuratury.
  • Odpowiedz
  • 19
@Venro To Ty napisałeś że jedna i ta sama osoba została skazana i zeznała, że to prowokacja. Ja Ci udowodniłem że kłamiesz i jeszcze chcesz ode mnie dowodów na jakieś zeznania mimo że dałem screen jedynych publicznych słów tego człowieka na temat tej sprawy, udostępnionych przez TVP? Ty jesteś normalny?
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD:

To raczej Ciebie przerasta że przesł#!$%@? się kogoś by zbadać jego rolę w całym wydarzeniu w roli świadka a nie jako podejrzanego o propagowanie faszyzmu gdzie się udawało kogoś by mieć materiał na reportaż oraz dla prokuratury.


ABW zbada, czy pracownik TVN dołączył do wydarzenia, zdobył zaufanie i tym samym materiał, czy był inspiratorem. Jest różnica pomiędzy nagraniem, jak rabują bank, a byciem czynnym uczestnikiem samego napadu i to w
  • Odpowiedz
  • 23
@Venro

ABW zbada, czy pracownik TVN dołączył do wydarzenia, zdobył zaufanie i tym samym materiał, czy był inspiratorem.


Nadal nie widzisz różnicy w zbadaniu roli w wydarzeniu a w byciu podejrzanym o propagowanie faszyzmu?
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Nie wiem, jak Ci to prościej wytłumaczyć. Zbadanie jego roli ma na celu udowodnienie, czy swoim działaniem nie przyczynił się właśnie do propagowania faszyzmu. Jeżeli okaże się, że wyszedł daleko poza rolę samego uczestnika, to zarzut propagowania będzie tutaj jak najbardziej zasadny. Nawet pomimo tego, że chciał to później napiętnować.

Jeżeli razem z gangiem porywaczy zainicjujesz porwanie i uprowadzisz jakąś osobę, będąc przy tym inspiratorem całego pomysłu, to żadne intencje
  • Odpowiedz
  • 10
@Venro mylisz się. Bada się czyjąś rolę w wydarzeniu nie wzywając go w formie podejrzanego o propagowanie faszyzmu. Równie dobrze może być tak że jego rolą było bycie operatorem o dziennikarzem śledczym a oskarżą go o to bo grał postać.

No porównanie bardzo głupie bo jak wyżej napisałem jeden z uczestników się do wszystkiego przyznał i został skazany i nie mówił nic o prowokacji.

Drugi mówił a jego argumentem jest to co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@JAI2L9LAD: jeśli nie rozumiesz tego, co piszą Ci inni wykopowicze w tym wątku to ja Ci lepiej tego nie wytłumaczę. Mało tego, nie widzę sensu żeby się starać.
  • Odpowiedz
@Venro: ale nie ma najmniejszych przesłanek, żeby twierdzić, ze on to inspirował. Jest tylko nietrzymająca się kupy linia obrony jednego z oskarżonych i medialna nagonka pisowskich mediów.

Nic mu nigdy nie udowadnia, a upolitycznione służby chcą tylko zrobić smród wokół TVN, żeby mieć później łatwiejszy cel do ataku. Metody iście putinowskie, ale to już nie pierwszy raz ze strony pisu
  • Odpowiedz
  • 4
@JAI2L9LAD: jeśli nie rozumiesz tego, co piszą Ci inni wykopowicze w tym wątku to ja Ci lepiej tego nie wytłumaczę. Mało tego, nie widzę sensu żeby się starać.


@nie_swiruj to chyba Ty nie rozumiesz bo plusujesz mu komentarz który jest kłamstwem i mu to udowodniłem. Mam zrozumieć kłamstwo? No brzmi to mega racjonalnie.

Wybacz że wolę weryfikować informacje które ktoś wypisuje niż produkować takie kłamstwa jak on.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD:

mylisz się. Bada się czyjąś rolę w wydarzeniu nie wzywając go w formie podejrzanego o propagowanie faszyzmu.


Badają jego rolę na skutek zeznań, które widocznie są dla niego obciążające. Jeżeli okaże się, że był jedynie uczestnikiem, a nie inspiratorem, to go uniewinnią. Jeżeli znajdą dowody, że jego rola znaczenia wykraczała poza samo uczestnictwo, to powinien odpowiedzieć za propagowanie faszyzmu. To wszystko.

@ZaplutyKarzelReakcji:

ale nie ma najmniejszych przesłanek, żeby twierdzić,
  • Odpowiedz
Zwyczajne śledztwo celem zweryfikowania, czy podejrzany nie był inicjatorem i nie inspirował całego wydarzenia.


@Venro: Czy to normalne, aby podczas zwykłego śledztwa rzecznik policji informował TVP o zeznaniach przesłuchiwanego neonazisty? Czy zeznanie o pieniądzach przyniesionych przez zielone ludziki z polecenia TVN-u są na tyle wiarygodne, aby organy ścigania zawracały dupę dziennikarzowi? Ostatnie pytanie, erudyto. Czy to normalne, że sprawą prowokacji dziennikarskiej zajmuje się ABW?

Skąd wiesz? Masz wgląd do zeznań i
  • Odpowiedz
@Logytaze:

Czy to normalne, aby podczas zwykłego śledztwa rzecznik policji informował TVP o zeznaniach przesłuchiwanego neonazisty?


Nie wiem. Pewnie nie, ale z drugiej strony, to dlaczego te zeznania miałyby nie stać się przedmiotem dyskusji? Inna sprawa, że powinny trafić do wszystkich mediów. Czy rzeczywiście trafiły tylko do TVP - tego nie weryfikowałem.

Czy zeznanie o pieniądzach przyniesionych przez zielone ludziki z polecenia TVN-u są na tyle wiarygodne, aby organy ścigania zawracały
  • Odpowiedz
  • 8
@Venro

Jeżeli okaże się, że był jedynie uczestnikiem, a nie inspiratorem, to go uniewinnią.


Nie do końca.

W piśmie zawarte są zarzuty o propagowanie nazizmu (z art. 256 par. 1 kodeksu karnego) w związku z realizacją reportażu wcieleniowego na temat polskich neonazistow" - napisała w oświadczeniu telewizja TVN.


Nie stawia się w piśmie zarzutów o coś ko konkretnego gdy się chce przesłuchać kogoś by ustalić coś innego - czy był inicjatorem tego
  • Odpowiedz