Wpis z mikrobloga

  • 1
#warszawa #nfz #lekarze #alergia
Pilnie szukam dobrego alergologa w Warszawie.
Będąc od środy w szpitalu (na oddziale dermatologii!) nadal nie wiem co spowodowało u mnie gigantyczne uczulenie, dostałam dietę której nawet szpital nie jest w stanie mi przygotować.
Jedyne co zrobiono to wladowali we mnie konska dawkę sterydów, pobrano krew i zrobiono rtg płuc.
Z dzisiejszego obiadu jak widać mogę zjeść tylko ZIEMNIAKI. Lekarka na to, że kręci mi się w głowie z głodu powiedziała, że nie zaszkodzi mi jak schudnę 3 kg (w środę ważyłam 45 kg, w sensie jak na mnie - normalnie) i że nie mogę jeść nic więcej, bo może mnie uczulic, co może i miałoby sens gdyby przygotowywali mi posiłki zgodnie z dietą, a nie tak jak w tej chwili...
biuna - #warszawa #nfz #lekarze #alergia
Pilnie szukam dobrego alergologa w Warszawie...

źródło: comment_XCr9srBSmbGUkeW5p18BRdOJz8GoaIXV.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@wqdqweff jeżeli szpital z powodów zdrowotnych narzuca mi dietę i kuchnia ma tę informację, to liczę, że dostanę obiad zgodny z tym co mogę zjeść, a nie z całego zestawu zjeść tylko ziemniaki.
  • Odpowiedz
@biuna: E to pewnie zalecenia dla Ciebie byś tajniakiem z torby nie wdupiała tego. Szpital przywozi jeden wózek dla wszystkich (czasem jest podział potraw na standardowe i niskokaloryczne) i kto może zjeść ten zjada, reszta nie rusza. Już i tak teraz szpitale ledwo mają na żarcie, które będzie jako takie zjadliwe, a co dopiero gotować dla różnych pacjentów różne dania.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TheMan Nie, wprost mi powiedzieli, że kuchnia dostanie zalecenia, ale i tak mam sprawdzać co dostaję i nie jest tego czego nie ma na liście. Dostaję co innego niż reszta pacjentów, więc teoretycznie robione pod tę dietę.
  • Odpowiedz
@biuna: huh, poznałem jedną dziewczynę która od lat jest na takiej diecie - przerąbane :/ jak się dowiedziałem - salicylany są prawie wszędzie, a oprócz tego azotany sodu i inne też dawały efekt uczulający... nie zazdroszczę.

Ale nazwa dieta aspirynowa jest dosyć komiczna, bo jak dla mnie sugeruje że powinno się spożywać aspirynę na tej diecie xD

Życzę zdrowia i zdrowia by wytrwać leczenie w naszej służbie zdrowia :)
  • Odpowiedz