Wpis z mikrobloga

@klotz: Plus dla Ciebie, ludzie rzadko chwalą dobrze wykonaną prace, a jak piszą w necie to tylko po to żeby skrytykować. Ja Ci powiem tak, opóźnienia w małym stopniu zawsze będą. Jak na 1000 Paczek zdarzy się jedna opóźniona to 999 nie pochwali, 1 wszędzie obsmaruje. Tak się tworzy niesprawiedliwa opinia. A wbrew pozorom prócz kilku dziwnych miejsc typu WER Warszawa czy WER Zabrze. Poczta działa na prawdę dobrze.
  • Odpowiedz
@haosek: To prawda, na dowolnej stronie z opiniami wszyscy kurierzy mają oceny równe 1,2-1,5/5, bo dziesiątkom tysięcy zadowolonych nie chce się nic pisać. Pracujesz na poczcie?
  • Odpowiedz
  • 1
@haosek: myśle że raczej ludzie wykorzystują to, że poczta im to umożliwia. Gdyby został tylko gabaryt A w listach to mniejszy problem by był. Ale chyba gabarytów B nie musisz roznosić, wystarczy awizo?
  • Odpowiedz
@klotz: Ludzie wiedzą, że przepisy mówią o tym, ze list ma być do 2 kg i że Pani w okienku nie może sprawdzić zawartości. Co do tego co muszę co nie muszę. Jeżeli przesyłka jest nierejestrowana to doręczam ją do skrzynki. Jeżeli nie wchodzi do skrzynki - zostawiam awizo (chyba, że dobry listonosz to zajdzie do odbiorcy).

Przesyłka nierejestrowana na tym zdjęciu to ta np. zaznaczona na czerwono. (W trzech jasnych
  • Odpowiedz
@haosek: Ale to jest bez sensu (mówię o przesyłkach krajowych), że polecone listy w gabarycie B w ogóle istnieją. () Cennikowo, kosztuje prawie tyle samo co Paczka+ ekonomiczna, a przynajmniej rozwozi to kurier. Tu i tu taki sam termin doręczenia. Dla e-commerce wiadomo, zniżki są takie, że nawet firma wysyłająca 5 paczek miesięcznie dostanie ofertę na 5-6zł/paczka. Inna sprawa, że dla mnie jako konsumenta oferta
  • Odpowiedz
@klotz: teoretycznie jeżeli ta przesyłka wchodziła do skrzynki, listonosz powinien ją doręczyć do skrzynki( ͡° ͜ʖ ͡°). Chociaż z obserwacji wiem, że niektórzy z góry awizują wszystkie chińczyki ponieważ, do niektórych osób przychodzi po 20-30 takich małych przesyłek w ciągu tygodnia. ().

Co do skarg. Wiesz ludzie są różni i odbiorcy/klienci i listonosze, ale warto na pierwszym miejscu zagadać z
  • Odpowiedz
@haosek: Dzięki za odpowiedzi, spytałem o te skargi tak na przyszłość by wiedzieć. Ten listonosz już u mnie nie pracuje na rejonie i ja do tego ręki nie przyłożyłem ;)

Duży masz rejon? Jeździsz autem, czy pieszo? Czy cały rejon obchodzisz z jednym załadowaniem torby, czy robisz kilka bloków - powrót na pocztę po załadunek i znowu w rejon?

Tego gościa, który poszedł na policje bo list doszedł w złym stanie
  • Odpowiedz
@haosek: I jeszcze jedna sprawa: sam piszesz, że nie ma możliwości sprawdzenia zawartości listu, a opisujesz, w której przesyłce były buty, a w której kamery ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jak jest? Z tego co wiem, to przesyłki listowe od jakiegoś czasu muszą zawierać korespondencję (raz nawet jakaś służbistka mi groziła, że jeśli to nie jest korespondencja to będzie przypał - wysyłałem grę na xboxa w kopercie
  • Odpowiedz
Czyli mówisz, że listonosz, który wypisywał mi awizo z powodu "przesyłki gabarytowej", która okazywała się listem nierejestrowanym w formie koperty C6 z kabelkiem z Chin to leń? :( Czy takie skargi na Was w ogóle są brane pod uwagę? Czy usłyszę "przyjmiemy skargę, zajmiemy się tym", a sprawa trafi do niszczarki?


@klotz: U mnie na urzędzie były sytuacje, że listy z chin były nadawane właśnie jako Global Expres (więc nierejestrowany -
  • Odpowiedz
@klotz:
Na tych chińczykach jest zazwyczaj napisane co jest w środku i o jakiej zawartości. Ale to jest zagranica..
Z tym wysyłaniem to gadałem z jedna kobietą z okienka, ona mówi - że kiedyś grozi też facetowi, że on tego nie może wysłać, że blablabla. On to zapakował, mówi - a skąd wie Pani co tam jest? Nie ma pani prawa sprawdzać, zapakowane? Zapakowane. Proszę przyjąć. I przyjmie. Bo z góry
  • Odpowiedz
@haosek: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnie pytanie: czy jest możliwość adresowania listów poleconych do skrytki pocztowej? Chodzi mi o takie "normalne" polecone, bez ZPO. Przykładowo z allegro, lub aliexpress.
  • Odpowiedz
@TheLukcity: u mnie na urzędzie była laska, co przyszła się kłócić, że Poczta ma jej pieniądze za wysyłkę zwracać, jak nie potrafi doręczać i listonosz nosi tylko awizo! Za co ona płaci! (Fajnie tylko, że te przesyłki mają darmową dostawę).
  • Odpowiedz
@TheLukcity: @haosek: Wow! Teraz chyba żałuje, że kiedy miałem okazje, to nie wziąłem sobie skrytki. Akurat mój rejon obsługuje poczta 24h i bardzo lubię przychodzić po awiza o 23:00
  • Odpowiedz
@klotz: Duży Urząd, filia? U mnie to jest tylko 3 listonoszy na Filii. Nawet jak nie ma skrytek wolnych, to idzie się dogadać na takich małych urzędach. ( ͡ ͜ʖ ͡) U mnie niektórzy odbiorcy mają pudła przy moim biurku. Jak wchodzą na Pocztę to Pani Ania przynosi to pudło zanim oni podejdą do okienka.
  • Odpowiedz
Swoją drogą praca na Poczcie ma też swoje plusy. Przez to ze samemu sobie organizuje pracę, mogę chociażby studiować. Gdzie mam zajęcia w piątek,sobotę, niedziele.
  • Odpowiedz