Wpis z mikrobloga

@haosek: Rozumiem, że w przypadku normalnego poleconego bez ZPO już nic nie muszę podpisywać, gdy doręczony jest do skrytki? Czy i tak trzeba odstać do okienka by podpisać odbiór?

UP1 B-stok, więc chyba coś w stylu "poczty głównej". Ale listonosz u mnie jeszcze nie ma tableta do podpisania - dopiero wczoraj u kuriera Pocztexu pierwszy raz podpisywałem się na telefonie.
  • Odpowiedz
@klotz: a w sumie nie wiem. Chyba powinieneś dostać awizo na każdy list rejestrowany. Chociaż z drugiej strony jest taka usługa jak "polecony do skrzynki" ( ͡ ͜ʖ ͡) Wtedy może by przeszło, aby zostawiać polecaki w skrytce. Myślę, że bez tego nie przejdzie zostawianie w skrytce. A swoją drogą, nie jest u Ciebie na urzędzie tak, że posiadacze skrytek są w innej kolejce obsługiwani?
  • Odpowiedz
@haosek: Tego nie wiem, ogólnie na wszystko są numerki - nadawanie, odbieranie itp i oddzielne okienka do wszystkiego (obecnie połowa z nich nieczynna i zasłonięta stojakami z gazetami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Parę lat temu pytałem to ponoć kilka wolnych było za 30 zł dożywotnio, co w sumie spoko opcją by było bo bym sobie miał 24h paczkomat. Ale chyba właśnie zrezygnowałem temu, że nie bardzo chcieli polecone tam przyjmować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale o 23:00 to zazwyczaj są tylko ludzie z wielkimi torbami do okienek obsługa podmiotów gospodarczych (na zasadzie
- dobry wieczór, tutaj jest
  • Odpowiedz
@klotz: Teoretycznie, formalnie mamy plany sprzedażowe nadal. Realnie nie ma na nie ciśnienia, przynajmniej u mnie na urzędzie, nie wiem jak na innych. Nigdy nie miałem, ani nie proponowałem takich rzeczy jak znicze czy stroiki. Zdarza się sprzedawać znaczki, czy kartki świąteczne, doładowania do telefonu czy jakaś gazetę, ale raczej jak ktoś na rejonie chce (np. przy emeryturce kobiecie coś tam przynoszę) niż dlatego, że proponuje i wciskam.
Skupiam się
  • Odpowiedz