Wpis z mikrobloga

@mackw: zasadniczy problem piany jest jej wysoka palność w porównaniu do wełny.

A co do reszty to sam nie wiem - pracowałem na budowie gdzie była robiona ta piana, nawet później wyrównywałem nadmiar tej piany, widziałem jak się to robi i tyle. Jedynie cały czas debaty co lepsze i główni się mówi o tym co z tą pianą po 15-20 latach. Z drugiej strony to samo pytanie można zadać sobie do
@mackw: powiem jeszcze tylko tak - przestałem z nim pracować tam w okolicach 2015 i od tego czasu pytam o każdą budowę co robi (a robi ich kilka w roku) i żaden klient do dzisiaj nie zrobił piany (ten był jedyny). A robi klientów normalnie zamożnych i bogatych. @eXe1987:

Zapytam przez weekend dlaczego.
@mackw @Vojak @eXe1987 Ja zdecydowałem się na wełnę. Materiał na rynku od dłuższego czasu, piany sa stosunkowo nowym pomysłem. Mi na składzie budowlanym sprzedawca mówił że przy piance z poddasza robi się termos a drewno konstrukcyjne nie oddycha i szybciej gnije. Ile w tym prawdy nie wiem. jednym z większych plusów dla mnie przy wełnie to ze nie potrzebne sa specjalne narzędzia i można samemu kłaść. Całe poddasze sam zrobiłem razem z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mackw: ja zrobiłem pianę jakoś rok temu. Dwie zaufane osoby 'z branży' mi polecały.
Z plusów to szczelność i szybkość robót (niecałe 200m zrobili w nie cały dzień).
Jeśli chodzi o palność to mi tłumaczył ze są różne piany spełniające dane normy. Oczywiście lepsza norma to większą cena ale mówił ze do domu jednorodzinnego nie ma po co przepłacać.
@eXe1987 cena podobna ale jak budujesz metoda gospodarcza to każda zaoszczędzona kwota cieszy. A przynajmniej tak było w moim przypadku bo dużą część prac zrobione było własnym i siłami
@mackw: krokwie są opianowane z 3 stron, a z 4 jest membrana dachowa i szczelina wentylacyjna (między dachówką, a krokwiami). dodatkowo nie ocieplałem całości do szczytu, tylko tak jak miałem zabudowę z GK. Dodatkowo do ociepleń stosuje się pianę otwartokomórkową (jest jeszcze zamkniętokomórkowa). Ta pierwsza w teorii ma być bardziej 'oddychająca'. I faktycznie ta piana nie była twarda jak ta w oknach, tylko bardziej jak gąbka. Mam też zrobioną wentylację mechaniczną
@mackw: sorry, że dopiero teraz. Nic w sumie konkretnego nie mam - teściu jak to liczył kilka razy to cenowo wychodzi to podobnie ale jednak z lekko wyższą ceną za pianą. Mówił, że zaletą piany jest to, że jest przy tym o wiele mniej roboty i szybciej to można ogarnąć.

Ale patrząc na to, że cenowo wychodzi podobnie to większość ludzi się na to nie decyduje bo nie mają pewności co