Wpis z mikrobloga

Będzie już ponad 5 miesięcy jak jestem w #chiny, więc mogę trochę napisać dla kogo Chiny są dobrym pomysłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W Chinach odnajdziesz się jeśli

- Nie przeszkadza Ci, że ludzie śmierdzą, bo tak, Chińczyki średnio dbają o czystość ale czego oczekiwać od ludzi, którym wystarczy dziura w ziemi albo cichy zakątek na ulicy xD

- Palisz wszędzie. Na ulicy, w parku, w restauracji, u lekarza, w sklepie podczas zakupów

- Jeśli lubisz jeść wśród dymu z papierosów, latających i biegających karaluchów, rzygających chińczyków ( zazwyczaj piątek lub sobota w inne dni jest spokojnie), plujących chińczyków, czy to na stół czy na podłogę. Krzyczących, drących mordę chińczyków, to tak chiny mają super jedzenie.

- Jeśli akurat musisz iść do łazienki i zazwyczaj musisz przejść przez lub obok kuchni i widzisz jak kucharz wychodzi z łazienki nie myjąc rąk po czym odpala papierosa (jeśli akurat nie palił podczas sikania xD) i siada do obierania ziemniaków

- Jeśli wychodząc z restauracji lubisz mieć lepszy kontakt z podłożem czyt. twoje buty kleją się od wszystkiego co Chińczycy wypluli na ziemię lub wyrzucili xD

- Jeśli lubisz być w centrum uwagi. Wszyscy Cię znają, wiedzą gdzie mieszkasz co robisz i ile zarabiasz.
Na Halloween 3 grupy dzieci przyszły tylko do mnie xD a jak wchodzę do windy to często sami mi wciskają moje piętro.
Wychodząc najlepiej dodaj wszystkich z okolicy na wechat (taki chiński whatsapp) i zrób sobie z nimi zdjęcia.
Jeśli akurat się nie śpieszysz a w sklepie jedzą obiad i piją wódkę to Cię zaproszą i poczęstują wszystkim. Oczywiście na koniec robiąc sobie z Tobą zdjęcie xD

- Jeśli nie przeszkadza Ci, że nikt nie mówi po angielsku, i nawet wtedy kiedy im mówisz po Chińsku że nie rozumiesz i że nie mówisz po Chińsku to i tak będą z Tobą gadali. Rekordzista rozmawiał sam ze sobą 40min w taxówce xD

- Jeśli nie cenisz swojej prywatności tj. chcesz zrobić Titta #pdk to czasami nie znajdziesz kabiny tylko 20 dziur w ziemi obok siebie i tak sobie siedzicie każdy obok siebie xD

- Jeśli nie przeszkadza Ci, że chińczycy nie myją rąk

- Jeśli nie przeszkadza Ci chińska głupota i wiesz, że w autobusie zanim wysiądziesz musisz stoczyć bitwę z 30 osobnikami, którzy nie przesuną się nawet o krok, żeby Ci to ułatwić a jak już przebijesz się do wyjścia to sorry ale już 20 Chińczyków zdążyło wsiąść więc ponawiasz bitwę o wyjście na swoim przystanku xD

- Jeśli nie przeszkadza Ci, że prąd, woda czy gaz mogą się skończyć w połowie prysznica o 21 a zapłacić będziesz mógł następnego dnia od 9. Ja mam akurat szczęście bo moja administracja osiedla jest w bloku obok. Mój kolega musi jechać 3km żeby zapłacić rachunki. Ale co z tego, że zapłacisz i wrócisz do domu z nadzieją, że się szybko wykąpiesz skoro i tak musisz czekać na PANA z administracji, który przyjedzie (zazwyczaj pojawia się w ciągu godziny, ale jeśli jadąc do Ciebie koledzy zaprosili go na wódkę to przyjedzie jutro i elo xD) i OSOBIŚĆIE włoży twoją kartę do licznika. Kiedyś zobiłem to sam to była straszna inba podobno xD xD

- Jeśli lubisz iść #!$%@? środkiem ulicy i trzymasz w ręku zamknięte piwo i już myślisz jak je sobie wypijesz na kacu następnego dnia to nic z tego. Jeśli zatrzymają Cię Chińczycy to pijesz z nimi, jeśli policja to musisz zaczekać chwilę, pogadać z nimi i dać im piwo, żeby Ci otworzyli xD

- Jeśli lubisz witać się z przypadkowymi osobami i machają do Ciebie wszystkie dzieci z okolicy i krzyczą HEEELLOOOOOŁŁŁ LAOSZY!!! ( Laoszy to nauczyciel, a że większość nauczycieli angielskiego jest biała to z automatu jesteś dla nich nauczycielem xD)

Starczy tego, jak sobie coś przypomnę to wrzucę jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podrozujzwykopem #pianochiny
  • 146
@kraszew: a tych rusków bez angielskiego to biorą jako kto? nie możesz zrobić sobie jakiegoś livea i dodawać tych Chińczyków do fanpagea, żeby ci rzucali napiwki? Jak już wyjedziesz to i tak się nie dowiedzą.