Wpis z mikrobloga

Do wszystkich obserwujących kanał #motorolainternational1000 oraz specjalnie dla @Vein . Nie wiem czy uda mi się zrobić zdjęcia ( przewiało mnie tak ,że się nie mogę wyprostować) ale mam coś lepszego. Podłączyłem ten telefon pod zasilacz i działa ! Włożyłem kartę sim i karta sim mi wpadła do środka ( _) Na szczęście udało mi się rozebrać i wyciągnąć kartę ( ciekawostka, na układach scalonych jest datecode z 1993 roku. Teraz już dobrze oblepioną kartę włożyłem do środka i przyjęło ją, ale telefon miał problem z rejestracją w sieci. Specjalnie mnie to nie zdziwiło ( karta jest z Virgin mobile) ale ,że o dziwo menu jest po angielsku to znalazłem opcje wyboru sieci i okazało się ,że namolnie próbuje się połączyć z T-Mobile ( wiedziałem ,że T-Mobile nie ma nawet co próbować na starych telefonach, szczerze mówiąc nawet fabrycznie nowa Manta nie przyjmowała mi kiedyś karty T-Mobile). Na szczęście w menu znalazłem opcje zmiany sieci, wybrałem plusa i zarejestrowało się !
Planuje jak się wykuruje iść do salonu plusa, położyć telefon na ladzie i poprosić starter do mojego telefonu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
To chyba najstarszy telefon w sieci co nie @Specjalista_Plus

Dodatkowo ten telefon ma jebitny głośnomówiący z którym żaden nowoczesny telefon nie może konkurować.

Nagrałem krótki film prezentujący działanie tego telefonu. Niezbyt dobrze się do tego przygotowałem, ale plecy mnie bolą tak ,że nie powinienem ruszać się z łóżka. Nie testowałem jeszcze rozmów przychodzących bo nie mam nikogo kto do mnie zadzwoni w tej chwili.

https://www.youtube.com/watch?v=O4QsRWZAC6w

Zachęcam do komentowania

#telefony #telekomunikacja #retrocomputing #motorola
kepak - Do wszystkich obserwujących kanał #motorolainternational1000 oraz specjalnie ...

źródło: comment_3vhSQEBwMTiPq8aYSeQEaN583jWrSpzt.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kepak: cieszę się :) Fajnie, że się zarejestrował i bangla :) To jest w sumie ekstremalne retro, takie jak mój komputer który jest uznawany za pierwszy PC, Czyli IBM 5150
  • Odpowiedz
@wesolyhalibut: Tak, mam monitor kolorowy, oryginalny IBM, niestety klawiaturę mam nowszą. znajomy wygrzebał z jakiejś szopy. Komputer miał uszkodzenia obudowy od wody, uszkodzony jeden z dysków twardych, płyta główna, zasilacz, karta graficzna, ale ożywiłem :)
  • Odpowiedz