Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem przestrzec przed „okazją” od Pana Mirka, który udaje że nie jest Mirkiem handlarzem :) dziś przeglądając otomoto trafiło mi w ręce ciekawe ogłoszenie, dość okazyjna cena, w opisie wszystko ładnie pięknie, pierwszy właściciel, krajowy, bezwypadkowy. Dzwonię, tam pan potwierdza wszystko z opisu „jedynie DWA elementy były malowane: drzwi tylne lewe oraz przedni prawy błotnik.”
Pasuje, wsiadam i jadę ponad 400 km w jedna stronę. Na miejscu śnieżyca, auto pokryte lodem, śniegiem. Technicznie wydało się ok, czas na pomiar grubości lakieru. I zaczynaja się schody. Pan Mirek próbował mi wmówić ze na mrozie mierniki szwankują. Myśle sobie może ma racje, bo moje urządzenie nie kosztowało dużo, może już się kończy :) Obejrzeliśmy auto, idziemy pisać fakturę. Pan przy wszystkich dokumentach wyjął z teczki wycenę z renomowanej firmy. A tam pomiar grubości lakieru. Jak wół napisane do 150 mikronów - 2 elementy, w przedziale 150-250 mikronów - 1 element. Kilka elementów 250-500 mikronów, 2 elementy 500-1000 mikronów. Jako ze szanowny Pan nie wierzył w raport, który posiadał od samego momentu zakupu auta od firmy z leasingu, poszliśmy zmierzyć tym razem jego miernikiem lakieru. Wyszło podobnie jak moim. Tym miłym akcentem zakończyliśmy wizytę w mieście słynącym ze złotego pociągu, wycieczka tak samo udana jak poszukiwania złotego pociągu. Najśmieszniejsze w tej sytuacji jest to ze facet od początku mówił ze zgodnie z wycena renomowanej firmy malowane były dwa elementy, nie dodał przez telefon tylko tego ze według niego grubość lakieru fabrycznego to max 500 mikronów, na miejscu cały czas próbował wmówić ze tak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakby ktoś był zainteresowany jakie auto:
Peugeot 508, 2014. Miejsce Wałbrzych. Link: https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-508-peugeot-508-2-0hdi-2014-1wl-salon-pl-super-stan-ks-serwisowa-fakvat23-ID6BsTCc.html#f6da8c77f6
#motoryzacja #mirekhandlarz #auto #walbrzych #oszukujo #
  • 8
@crejzus: strasznie denerwują mnie takie komentarze pseudo znawców, w tym biznesie to normalne jeździć po całej Polsce za autami. Pozdrawiam
@Atreyu: ale sęk w tym, ze auto serwisowane do samego końca, technicznie naprawdę bajka, jakby pan nie zawyżył swojej normy fabrycznego lakieru do 500 mikronów to bym wziął i handlował dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Matijas3535: jak dla mnie to możesz nawet jeździć po całej europie za swoją perełką ale prawda jest taka że trafisz na takie same ulepy jak w komisie obok twojego domu. Co zresztą potwierdziłeś swoim wpisem. Nie wiem na co liczysz że 400km od twojego zamieszkania mieszkają bardziej uczciwi sprzedawcy? Wypierdzielisz na te podróże kupę hajsu zamiast np. mieć już na wymianę oleju czy części rozrządu czy choćby na oddanie samochodu na
@crejzus: kupuje rocznie ok. 100 aut. Firma ma 26 lat, łatwo przekalkulować ile aut przeszło przez nasze ręce. Ze tak powiem, nie ucz ojca dzieci robić ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)