Wpis z mikrobloga

Hej, kto zna się na prawie ? Bo mam pytanie dotyczące firmy udzielającej super hiper ekstra ultra kredyty #loanme. Dzwonił do mnie ich automat i gadał o ofercie. Napisałem do nich na fb żeby usunęli moje dane ze swojej bazy oraz udostępnili źródło pozyskania danych osobowych. Otrzymałem taką wiadomość: "Numer XXX-XXX-XXX pochodzi z bazy, do której mamy tylko licencję użytkowania.
Jeśli klient chce uzyskać szczegółowe informacje dotyczące źródła pochodzenia jego numeru należy skontaktować się z firmą DBMS Sp. z o. o.
Spółka LoanMe, nie jest właściwym adresatem pytań /roszczeń ze względu na fakt, iż nie jest Administratorem danych klientów, a jedynie przetwarza je w celu realizacji kampanii, na podstawie licencji udzielonej przez Administratora tj. Spółkę DBMS Sp. z o.o. ul Gwiaździsta 71 lok. 10 Warszawa. W przypadku jeśli klient chce otrzymać dodatkowe informacje na temat swoich danych, zgłosić sprzeciw lub wnieść wniosek o poprawę danych prosimy skontaktować się z Administratorem poprzez portal https://iod.dmsales.com/ lub telefonicznie z działem IOD pod numerem 732 052 112.
Informujemy, że nie posiadamy żadnych danych osoby użytkującej w/w numer.
Pozdrawiamy i przepraszamy za niedogodności." Jeżeli dobrze zrozumiałem to według nich mam się bujać bo oni tylko korzystają z tej bazy i nie posiadają moich danych.... A numer telefonu ? Przecież to też dane osobowe.. Zgłosiłem już wniosek o usunięcie danych z DBMS ale chciałem dowiedzieć się czy takie wydzwanianie do ludzi na podstawie jakiejś licencji jest zgodne z prawem.. Bo jak tak to po co cały ten szum związany z #rodo ( _)