Wpis z mikrobloga

- a jakieś uzasadnienie ? jak to możliwe skoro punkt opłat robi to przecież ze swojego konta bankowego ...
Czytaj podpiszę się danymi innej osoby i co ? przyjdzie mi przelew od Barak Obama ? Przecież nikt nie sprawdza danych osoby wpłacającej
@ms93
@Tomaszku
@Ruzanka

no własnie i tutaj chciałbym się upewnić jak to jest. Chodzi mi o sytuację kiedy np wpłaty dokonuje się na jedno konto na które przelewa xxx osób. Jest ktoś w stanie potwierdzić jak to jest ?
Chodzi mi właśnie o przelew - jak będzie wyglądał po przyjściu - czyli:

1- ja jako nadawca ?
2- Nadawca punkt opłat - ja w tytule ?
3- jeszcze inne rozwiązanie ? Punkt
@kiszczak - pytam bo widzisz - co odpowiedź , to inne stwierdzenie - jest ktos w stanie to udokumentować ? albo np screenem albo jakoś ?

Mi nie chodzi o to czy pieniądze dojdą czy nie - bo jak jest numer konta to dojdą - ale chodzi mi o ewentualne później problemy w poprawnym zaksięgowaniu (Czytaj opóźnione zaksięgowanie - przez np dział płac - bo będą musieli się doszukiwać danego przelewu -
@ms93: tak ale tytuły w obecnych czasach są w 90% sprawdzane przez programy - które odczytują wartości - jeżeli tytuł jest inny niż powinien być (nazwa nadawcy a nie za co zaplacone, to może mieć wpływ na opóźnienie takiego przelewu i dlatego pytam). I podkreślam - chodzi tylko o rachunki na które jest nie wiem 1000 wpłat (nie mylić z indywidualnymi numerami rachunków przypisanych do klientów).
Chciałbym zaczerpnąć opinii kogoś kto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piszmaile: Naprawdę myślisz, że takiemu systemowi robi różnicę czy w tytule będzie "zamówienie 1234" czy "wpłata na poczcie jan kowalski zamówienie 1234"? Jeśli będzie to, co ma być, czyli jakiś identyfikator transakcji (w tym przykładzie 1234) i kwota będzie się zgadzać, to cała reszta nie ma żadnego znaczenia. Problem będzie, gdy nie umieścisz żadnego odniesienia do transakcji, ale dlaczego miałbyś tak zrobić? W tych punktach/na poczcie zawsze możesz podać jakiś tytul.
@ms93: ja nie patrzę na to tak ze to nie ma znaczenia. Może przy jednym przelewie dla kogoś nie ma znaczenia - ja patrzę na to z punktu "obowiązków" punktu opłat. Czytaj jeden przelew to nic ale co w przypadku kiedy np 100 osób zrobi taki przelew - to już ma znacznie. CHciałbym wiedzieć jak to ma wyglądać w praktyce w punkcie opłat. Zresztą nie każdy system (nie każdy sklep, firma
@kiszczak: dotarłem do następującego przelewu:

BPSA - Centrum Rachunków Skonsolidowanych

Nazwa i Adres:
(podane dane nadawcy)

Dane odbiorcy:

Na Rachunek:
(podany numer rachunku na który idzie przelew)

Nazwa i Adres:
(Podana nazwa i adres adresata)

Kod BIC:
(podany Kod BIC)

Dane Transakcji:

Tytuł:
(Podany tutuł)

Data Transakcji:

Data księgowania:

CO TY NA TO ? (wychodzi że nadawcą jest osoba która przyszła wysłać przelew...)
@kiszczak (a nie macie dodatkowego okna na nazwę nadawcy ? W sensie okno o jedno wiecej niż zwykle ?)
Mogę zapytać jaki bank Wam to obsługuje ? może to zależy od danego banku ? (że jeden bank wpisze to w tytule, drugi bank umieści nadawcę zaraz poniżej nazwy punktu -dodatkowe okno ? )
I ciekawe jak jest wymagane prawnie - w sensie jak ma być ? czy np obie formy są dozwolone
I ciekawe jak jest wymagane prawnie - w sensie jak ma być ? czy np obie formy są dozwolone ?


@piszmaile: Akurat szykuję się do KNF po wpis do ewidencji, to Ci wszystko opiszę jak tylko to załatwię. Ale chyba obie dozwolone. U nas nie ma dodatkowego okna. Jeśli jednak gdzieś jest to z pewnością nieobowiązkowe, bo wpłat anonimowych to w takim punkcie prawie połowa. Obsługuje nas Santander, kiedyś WBK, ale
@kiszczak: Dzięki wielkie za odpowiedź - jak będziesz mógł to kiedyś podaj namiar na siebie - bo mam jeszcze kilka innych pytań, a nie wszystkie chciałbym zadawać na wykopie.
Pozdrawiam ;)