Wpis z mikrobloga

  • 3
@sign @frems oponeo chce po prostu zarobić. Ono wie, że w głowach wielu kupujących uchodzi za najtańszy i najlepszy sklep, więc tak czy owak kupia. Ot wyrobił sobie pozycje na rynku a teraz spijaja śmietankę. Bierz że sklepu opon. Toż to też dobre miejsce na zakupy.
  • Odpowiedz
@sign: ja raz chcąc kupić opony u mechanika sami byliśmy w szoku, że jego firmowe konto na Oponeo wywala gorszą cenę niż moje wyszukanie prywatne. Różnica wynosiła 20 zł na sztuce. Nawet jak totalnie wyłączył marże. Obawiam się, że tu działają algorytmy podobne jak w bookingu, które manipulują ceną zależnie od popularności, dla nowych wejść daje cenę atrakcyjną, a dla stałych bywalców je podnoszą. To tylko moje przypuszczenia, nie robię stron
  • Odpowiedz
@sign: różnica może wynikać z indeksu prędkości/nośności opony - mało kto zwraca uwagę na ten parametr.
Też ostatnio kupowałem opony, wziąłem frigo hp2, i wyszło że na allegro były najtaniej. Sprawdzałem oponeo, intercars i inne gówna najwyżej indeksowane w googlu.
  • Odpowiedz
@sign: Oponeo ostatnio szaleje z cenam. "Bier tylko na oponeo, darmowa wysyłka nigdzie taniej nie znajdziesz!!!1" robi swoje. Ja kupiłem na sklepopon blisko 70 zł mniej na sztuce wliczając w to już koszt wysyłki.
  • Odpowiedz