Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś algorytmu do wykrywania czegoś, najlepiej w czasie rzeczywistym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Twarz, człowiek, śmieszny kotek, cokolwiek. Po prostu mam na uczelni zrobić projekt z wykrywania czegokolwiek i szukam inspiracji.

Myślałem np. o algorytmie Viola–Jones do wykrywania twarzy, ale materiały jakie znalazłem były średnio przestępne do implementacji od zera, bez używania gotowych funkcji. A chciałbym raczej coś, co mógłbym napisać na poziomie pętli przetwarzających każdy piksel.

#pytanie #pytaniedoeksperta #studbaza #przetwarzanieobrazow #grafikakomputerowa #informatyka #it #programowanie #matlab #python #cpp
Gumaa - Szukam jakiegoś algorytmu do wykrywania czegoś, najlepiej w czasie rzeczywist...

źródło: comment_EaTlq8lAOIcwlnCie5gYIFGrNRCWvO7K.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gumaa: A może jakaś sieć neuronowa?

Przykład: https://www.youtube.com/watch?v=aircAruvnKk&list=PLLMP7TazTxHrgVk7w1EKpLBIDoC50QrPS

Filmiki te opisują teorię jaka stoi za głębokimi sieciami neuronowymi na przykładzie rozpoznawania liczb z pisma odręcznego. Temat ogólnie jest złożony, ale stoi za nim prosta matematyka. Wymaga trochę skilla w programowaniu. W Internecie znajdziesz jednak multum przykładów implementacji sieci neuronowych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jake_921: od dawna interesuję się sieciami neuronowymi, jednak do tego zadania wolałbym użyć zwykłych algorytmów.
  • Odpowiedz
  • 0
Szukam jakiegoś algorytmu do wykrywania czegoś, najlepiej w czasie rzeczywistym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Twarz, człowiek, śmieszny kotek, cokolwiek. Po prostu mam na uczelni zrobić projekt z wykrywania czegokolwiek i szukam inspiracji.

Myślałem np. o algorytmie Viola–Jones do wykrywania twarzy, ale materiały jakie znalazłem były średnio przestępne do implementacji od zera, bez używania gotowych funkcji. A chciałbym raczej coś, co mógłbym napisać na poziomie pętli przetwarzających każdy piksel.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
sprawdz opencv i pythona


@defoxe: przecież python nawet znalazł się w tagach.
Doceniam odpowiedź, ale jednak pytałem o konkretny algorytm, w czym go zaprogramuje to się dopiero okaże.
  • Odpowiedz