Wpis z mikrobloga

@atteint: dokładnie: czyli to samo: mięso, bogate w kwasy tłuszczowe nasycone, w hodowlach przemysłowych pełne antybiotyków. Warzywa przeznaczone na karmy dla zwierząt są uprawiane z wykorzystaniem glifosatu. Do tego takie zwierzaki mają być szybko wielkie więc karmione są paszami przyśpieszającymi ich wzrost.
  • Odpowiedz
@Mishkaliina: uprawy przeznaczone na karmy dla zwierząt (czyli większość upraw) muszą spełniać mniejsze normy niż te dla ludzi i znacznie częściej wykorzystywane są przy nich produkty typu roundup, gdyż w ten sposób łatwiej.
  • Odpowiedz
@bartoszp: Wydaje mi się, że w produktach bezmięsnych również jest obecny glifosat, stąd to całe zamieszanie wokół Roundup'u, ale nie śledzę na bieżąco tej sprawy, mogło mi coś umknąć. Druga sprawa - antybiotyki. Każdy stosowany lek ma coś takiego jak "okres karencji", czyli minimalny czas potrzebny na rozłożenie substancji czynnej, aby jej pozostałości nie zagrażały zdrowiu człowieka. Stosowanie substancji przyspieszających wzrost (czyli hormonów wzrostu) jest nielegalne, to całe przyspieszanie polega
  • Odpowiedz
@qbaadq: jogurt sojowy. ale dzięki, że wytłumaczyles mi, że śmietana nie jest weganska, nie wpadlabym na to, że jest robiona z mleka krowiego:))))
  • Odpowiedz