Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Cześć Mirki i Węgierki, od ostatniego wpisu o tym akwarium trochę się zmieniło. Po pierwsze, w końcu są jakieś glony, głównie zielenice, ale na kamieniach i gałązkach przy wylocie pojawiły się krasnorosty. Dodatkowo jakimś dziwnym trafem (podczas sadzenia jej nie zauważyłem) "zalęgła" mi się pelia na gąbce od filtra.
W temacie roślin mogę jeszcze powiedzieć, że Blyxa oficjalnie przegrała, nie wiem czy była po prostu smaczna czy nie przeżyła aklimatyzacji, a lampy musiałem trochę podnieść bo nadwodowka...jest nadwodowką ( ͡ ͜ʖ ͡)
Wyrzuciłem również falownik, głównie dlatego że mnie denerwował - przepływ jaki dawał nie był zadowalający (bardziej turbulentny niż laminarny), a dodatkowo ograniczał mi możliwości obniżenia lustra wody. Przy ostatniej podmiane zlałem 27 litrów i muszę powiedzieć, że gdyby na takim poziomie trzymać wodę to byłoby cacy, ale nie dość że byłoby mało miejsca dla ryb to jeszcze przez hałas wody musiałbym się, albo akwarium wynieść z sypialni.
Dorzuciłem również "parę" liści, chyba tydzień lub dwa temu, wygląda to całkiem całkiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
#akwarystyka #akwarium
Pobierz
źródło: comment_ASURTNE1ZbeCEqrSIbWxenVzREgebUvO.jpg
  • 1