Wpis z mikrobloga

@r3m0: niestety to dość problematyczny telefon ze względu na bardzo wysoką cenę oryginalnego wyświetlacza AMLOED u polskich dostawców (ok. 600 zł). Większość serwisów wymienia na tańsze zamienniki, których cena z montażem wynosi około 400 zł, niestety jakość znacznie odbiega od oryginału i zdecydowanie nie polecam tego rozwiązania. Najlepszą opcją wydaje się zamówienie oryginalnego zestawu naprawczego z: https://www.ifixit.com/Store/Parts/Moto-Z-Play-Screen-and-Digitizer/IF368-001-4 i naprawienie samemu. Masz pewność oryginalnych części i dokładną instrukcję.
@dotcom: O kurde. 600 zł to on był wart przed rozbiciem pewnie. :/ Te 99 USD też nie wydaje się mało, no ale w sumie jakbym go naprawił samemu to jeszcze jakiś piniondz można by odzyskać z niego.
Bo sprzedawać w stanie rozbitym to chyba nie ma sensu, nie?
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
@r3m0: Niestety... Przerabiałem temat, bo 2 osoby w rodzinie miały ten model. Naprawdę fajny telefon, szkoda, że dość podatny na upadki. Rozbity możesz ew. spróbować wystawić na OLX, realnie około 150-250 zł możesz wziąć za taki stan. Są ludzie, co kupią zamiennik na Allegro za ~ 300 zł i sobie złożą.
@dotcom: W sumie to on był dość wytrzymały, spadł mi kilka razy i wszystko było ok. Feralnego razu spadł na beton z około metra i niestety nie wytrzymał. Ekran się posypał, ale dało się go używać. Przeżyłem tak 2 tygodnie i pewnego poranka na ekranie zobaczyłem tylko trochę migających pikseli, ale reszta jest ok, da się na niego dzwonić.
No nic, spróbuję chyba z tym iFixit, najwyżej zostanie w domu ale
@r3m0: zanim zamówisz z iFixit spróbuj napisać do ich oddziału europejskiego. Nie widzę na ich stronie takiego zestawu, ale może mieliby jak zorganizować Ci wysyłkę z Europy, bo ja podałem Ci linka do amerykańskiej strony. Zawsze to oszczędność czasu i ew. dopłat celnych. Pozdrowienia i miłego dnia!