Wpis z mikrobloga

Potrzebuję kupić dobry sprzęt do nawilżania powietrza w mieszkaniu. Musi mieć wbudowany higrometr żeby z automatu dopasowywał intensywność nawilżania. Czy warto kupić urządzenie 2w1 od razu z oczyszczaczem? Może ktoś mi napisze czy używa i jest zadowolony z takiej opcji? Dotąd miałam najzwklejszy nawilżacz do pokoju dziecka i jestem nim bardzo rozczarowana. Wytwarzał parę miejscowo i nie czułam różnicy.

#zakupy #nawilzacz #oczyszczacz
  • 12
@d_t_r: zapewne uzywałaś nawilżacza ultradźwiękowego który tworzy mgiełkę. jest to chyba najgorszy sort nawilżaczy gdyż działa tylko miejscowo, rozsiewa bakterie oraz tworzy plamy wilgoci co moze powodowac pleśń. poszukaj oczyszczacza z nawilżaczem ewaporacyjnym w ktorym nie wystepuja problemy tego typu, to wygodne rozwiązanie. Sam wcześniej używałem dwóch oddzielnych urządzeń co skutkowało podwójnym hałasem w pokoju, obecnie mam jedno urządzenie wielofunkcyjne sharp kc-d40eub i jestem z niego bardzo zadowolony ale idealnie nie
@rosso_corsa super, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Widziałam już ten sprzęt przeglądając internet. Dopytam jeszcze o funkcję oczyszczania. Mam w domu alergika, dwa koty i naczytałam się, że dzięki takiemu urządzeniu w mieszkaniu jest widocznie mniej kurzu. Czy też zauważasz u siebie ten efekt?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@d_t_r: oczyszczacze nie są przeznaczone do odkurzania pomieszczeń tylko do zatrzymywania pyłu zawieszonego w tym alergenów oraz bakterii. Filtr wstępny służy do zatrzymywania większych zanieczyszczeń ale nie należy się spodziewać aby zbierał on sierść kota chociażby w promieniu pół metra od urządzenia. Kurze znajdujące się na meblach i podlodze usuwamy odkurzaczem, polecam twarde podłogi bez dywanów oraz odkurzacze z filtrem hepa13
@rosso_corsa zapytałam o różnice Ciebie bo jesteś użytkownikiem sprzętu i interesuje mnie jak to naprawdę wygląda. Naczytałam się w internecie wpisów, że ludzie mają wyraźnie mniej kurzu w mieszkaniu. Nie mam ani jednego dywanu, odkurzacz klasyczny i robota a i tak co dzień rano na podłogach jest nowa warstwa kurzu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@d_t_r: moze powiem w ten sposób. Niedawno otwierałem xiaomi który działał 24/7 przez jakieś pół roku, spodziewałem się filtra zapchanego kurzem a tam nie było w środku praktycznie nic widocznego gołym okiem. W domu oczywiście dbam o porządek ale też bez przesady
@hns- ja jednak nie kupiłam żadnego sprzętu. Siostra kupiła w zeszłym roku Sharpa i jest zadowolona. Używany głównie w pokoju dzieci i być może ma to związek z tym, że maluchy przeszły sezon infekcji bez żadnych chorób. Jeśli chodzi o kurz, to wg niej nie widać różnicy. Ale ona ma bzika, lata z odkurzaczem i myjką parowa ciągle po domu.
obecnie mam jedno urządzenie wielofunkcyjne sharp kc-d40eub i jestem z niego bardzo zadowolony


@rosso_corsa: hej, i jak dalej zadowolony? Zastanawiam się nad tym sharpem, ale czytam że ludzie często mówią że śmierdzi z niego przez ten nawilżacz, myślę o nim albo xiaomi oczyszczacz + osobny nawilżacz