Wpis z mikrobloga

Siema. Chciałbym zacząć przygodę z motocyklami. Nie mam żadnego doświadczenia ( może z dwa razy się przejechałem na simsonie kolegi 10lat temu)
Zastanawiam się czy najlepiej by było kupić 125ccm i zrobić jakiś kurs jazdy (podobno jest coś takiego. Może ktoś jakiś poleci?) czy zrobić prawo jazdy i szukać czegoś o większej pojemności #motocykle #motomirko #motocykl
  • 16
@Atom55: a gdzie chcesz jeździć? 125cc jest idealny do miasta, za miastem możesz narzekać w przypadkach, w których trzeba wyprzedzić inne auto, ale jeśli nie przeszkadza Ci jazda 90 km/h za ciężarówką to będzie ok i tak w uproszczeniu, sportowe 125cc pojadą np. 130 km/h, a inne rodzaje motocykli 100-110, z czego prędkość przelotowa tych ostatnich może wynosić ~80 km/h (+/-10km/h). Plus taki, że jak Cię motocykl znudzi, łatwo go sprzedasz.
@Hamza Jeździłbym głównie do pracy po mieście, czasem gdzieś poza miasto ale też nie jakieś długie trasy.
Zastanawiam się nad jakimś nakedem
@Atom55: @HetmanPolnyKoronny: sam mam 250cc, sportowy (pozycja bardzo wygodna, niemal wyprostowana bo tak mają 250-300-400cc sportowe), 120 km/h to 7500 obrotów, na obrotomierzy 12 lub 13 tysięcy, nie wiem przy ilu odcinka i te 120 traktuję jako prędkość przelotową. Podczas wyprzedzania jeszcze nie mam wprawy, ale jest ok, wiadomo, że chciałoby się mieć dużo większe przyspieszenie, a na 125cc bałbym się wyprzedzać auto jadące np. 80 km/h ( ͡°
Miałem w tym roku identyczną zagwozdkę. Wykupiłem jedna godzinę na placu (chcialem sprawdzic czy sie do tego nadaję i czy mam ten dryg) i efektem jest stojąca w garażu Inazuma 750 I prawo jazdy w kieszeni ;)
@Atom55 @#!$%@?: w praktycznie każdej szkole nauki jazdy. Nie mają prawa Ci odmówić. Ale taka rada: jak już będziesz szukał szkoły to poszukaj i popytaj o taką która na prawdę uczy nauki jazdy na motocyklu. Moja to była porażka, gdyby nie moje szczęście(umiejętności?) na pewno bym tego nie zdał za pierwszym razem. Czasem warto wydać na szkołę te kilka stówek więcej. Mnie kurs kosztował 1200PLN i jeżdziłem 10h z gościem co motocykl