Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, czy znacie jakieś kursy które można zrobić i realnie pozwalają się wyróżnić z tłumu albo zmienić zawód? Tylko mi nie mówcie o #programowanie i śmiesznych bootcampach xD Mój znajomy zrobił jakiś śmieszny kurs związany z jakimś procesem który jest na lotnisku i dostał pracę na lotnisku przy wyważaniu samolotów. Praca jak praca, taka sobie. Ale to świadczy o tym, że kursy otwierają drzwi do fajnych prac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracbaza #kursy
  • 8
@obcx: RHCSA i RHCE... jak to ogarniesz to mozesz niezla prace wyrwac, oczywiscie pozniej mozesz dalej isc ta sciezka i czym dalej tym lepsza praca i tym bardziej "odstajesz" z tlumu.
@sq4ind: pracowałem pół roku w bashu i terminal nonstop leciał ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie jestem specjalistą, po prostu dobrze używam grepa i cd i vima ( ͡° ͜ʖ ͡°) trudny jest taki RHCSA lub RHCE?
@obcx: nie wiem... od ponad 10 lat jestem adminem glownie RedHato podobnych, ale jakos nigdy nie mialem okazji zdawac egzaminow ze sciezki redhata. Mysle ze po takim stazu jak moj zdalbym to z palcem w... ale jakos nie mam motywacji zeby do tego podejsc :)
@sq4ind: nikt nigdy nie zwracal uwagi na moje RHCE :-( teraz to juz wygaslo ale jako ze dalej jest RHEL 7 to w sumie nie ma sensu nic innego robic, duzo firm / korpo teraz leci na certy AWS (#uk) ale bez tego tez nie ma problemu...

@obcx naucz sie dobrze CI/CD - Ansible/Chef/Puppet + Jenkins + np. Terraform / CloudFormation... jak bedziesz mial wiedze praktyczna + bedziesz zajawkowiczem to