Wpis z mikrobloga

@KrowkaAtomowka: nie napisałeś jaki promień więc założyłem przykładowo (PRZYKŁADOWO) jakąś średnicę.
Ciężko doradzić jakie deski będzie najoptymalniej użyć nie znając wymiarów wycinanych elementów. Nie uważasz że nie podałeś najważniejszej danej która jest wręcz niezbędna by Ci pomóc?

To tak jakbym się Ciebie pytał ile stołów o wymiarach X zrobię z blatu o wymiarach 10x2?
Napiszesz np. 5 a ja się zaczął ciebie czepiać że jak 5 jak to mają być stoły
@KosmicznyPolityk: ale sie rozpisales :) interesuje mnie w czym ludzie projektu meble, ja musze zrobic wieko do studni , z dwoch wartsw desek, jeden okrag o srednicy 1.1 metra drugi 1.2 metra nalozony na pierwszy, deski moge kupic o szerokosci 10 cm, ale dlugosci 2, 2.5 oraz 3 metry, ciekawa funkcja matematyczna zeby policzyc jakie deski i ile kupic zeby bylo najtaniej :) dalo by sie na kartce , dlugopisem, ale
@KrowkaAtomowka: Ah rozumiem że wieczko jest takie na rozgrzewkę, niestety ale inventor/ autocad byłby jedynym z lepszych (może i najlepszych) wyborów. Jak to na studia to normalnie wersja studencka jak nie to może być jakiś problem :( ale na pewno są jakieś darmowe odpowiedniki, poszukaj czegoś jakiś zamienników tych programów ;]