Wpis z mikrobloga

@Wink: Hmm, najwcześniejsze odkrycie o jakim wspominają w szkołach jest raczej prawo Archimedesa? Najpewniej były jeszcze jakieś prawa fizyki spisane wcześniej, ale chyba najbezpieczniej jest szukać pierwszych zapisków takich odkryć w antycznej Grecji ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wink: Pewnie trudno to określić, bo większość wiedzy była albo przekazywana ustnie, albo była spisana ale przepadła, albo spisana przez kogoś później. Jeśli Arystarch powołuje się na niespisaną trygonometrię pitagorejską (wymyślam, nie wiem czy tak było), które odkrycie jest spisane pierwsze? Imo nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie
  • Odpowiedz
@michelney: Właściwie jakichkolwiek. Podczas kąpieli (@Przykra: Archimedes xD) pomyślałem, że chętnie przeczytałbym taki ilustrowany atlas odkryć, chronologiczny, z podziałem na nauki. Zacząłem zastanawiać się co w zasadzie mogłoby być pierwsze. Bez bzdur typu ogień, gdzie ciężko o wskazanie konkretnej daty. I tak jakoś fizyka jako pierwsza mi wpadła do głowy, a że wykop nie gryzie, stąd pytanie.

@kocio: I dlatego zależy mi na tym pierwszym spisanym odkryciu/eksperymencie/czymkolwiek, które
  • Odpowiedz