Wpis z mikrobloga

Szukam spodni na moto. Naked, 90% jazdy po mieście, ale jakieś wypady w trasę też będą, uniwersalne (mają służyć i wczesną wiosną, pełni sezonu, aż do jego zakończenia). Myślę o tekstylnych lub ewentualnie jeansowych, ale nie wiem czy takie mają sens. Budżet powiedzmy około 450 zł (lub mniej), chętnie skorzystam z wszelkich promocji. Mógłbym was motomirki prosić o rekomendacje konkretnych modeli, sklepów internetowych lub stacjonarnych w #wroclaw ?
Jeśli chodzi o kurtkę to jeżdżę w Seca Strada II, fajnie jakby dało się je spiąć. Jest w ogóle sens zamawiać spodnie bez przymierzenia? Albo czy warto w ogóle przymierzać bez kurtki?
#motocykle
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KubekMleka:
Tu powyżej mają w sumie rację. Nie zgodzę się jedynie z kwestią zimna. Ja jeszcze o tej porze jeżdżę i na zimno w jeansach nie narzekam. Może mam jakieś nietypowe? ( ͡ ͜ʖ ͡)
Co do deszczu to jeśli faktycznie będziesz jeździł 90% miasto to i deszcz da się przeżyć.
Mam doświadczenie, bo to mój 3 sezon i w zasadzie 100% miasto.
@aviation_maniac: powiem Ci że jest różnica pomiędzy motojeansami a tekstylem. W motojeansach + termoaktywka pod spód poniżej ~15-14'C po chwili (parę godzin) robiło się zimno za miastem, a w tekstylu przy ~10'C można jeździć bez podpinek. Sam nie wiedziałem że jest taka różnica, z podpinkami to można chyba do 0'C w trasy latać :D
@KubekMleka: tekstyl będzie gorszy na lato+miasto (temperatury typu 30+), ale na to to wszystko poza samymi majtami nie daje rady jak stoisz w korku :D Jeżeli chcesz coś, co da radę przy <10'C to tekstyl, jak kończysz sezon przy 15'C to jeansy.
@KubekMleka: a, i jeszcze jedno - poważnie pomyśl nad dokupieniem ochraniaczy na biodra jeżeli ich nie ma w zestawie. Organoleptycznie sprawdziłem że jak człowiek spada z moto to leci właśnie na biodro, u mnie na szczęście zakończyło się na lekkim otarciu i siniaku, ale gdyby był ochraniacz jest szansa że nawet tego by nie było (jeansy się przetargały w tym miejscu)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@noriad: Pewnie masz rację, że jest spora różnica i tekstylne cieplejsze, ale gościu pisze 90% miasto, więc chyba 6h po mieście jeździć nie będzie. A co do ochraniaczy bioder to w pełni popieram, sam dokupiłem bo moje nie miały w zestawie.
@KubekMleka: mam te spodnie:
http://seca.com.pl/produkt/1752-venti-due/

Czyli tekstylne z wypinanymi dwiema podpinkami. Co do wentylacji, nie istnieją upały, w których byłoby mi za gorąco w nogi, z tym, że i tak bieliznę będziesz miał wtedy mokrą. Nie wiem czy istnieją spodnie, które mają otwory wentylacyjne skierowane w majtki. A co do niskich temperatur, na razie jeździłem przy 7 stopniach więc to nadal wysoka temperatura i ze wszystkimi podpinkami wtedy jest bardzo ciepło
@KubekMleka: sprawdź model Hiflow z Rebelhorna. Jak będziesz mieć farta, w niektórych sklepach jeszcze będzie wersja II, więc bliżej Twoich widełek cenowych. Są nieco bardziej wentylowane niż te Venti Due (tak mi się wydaje po zdjęciu) i w ogóle przymierzać, przymierzać! Z inną marką jest opcja, że nie będą się zamki spinać i to musiałbyś sprawdzić ;)
Szukam spodni na moto. Naked, 90% jazdy po mieście, ale jakieś wypady w trasę też będą, uniwersalne (mają służyć i wczesną wiosną, pełni sezonu, aż do jego zakończenia). Myślę o tekstylnych lub ewentualnie jeansowych, ale nie wiem czy takie mają sens. Budżet powiedzmy około 450 zł (lub mniej), chętnie skorzystam z wszelkich promocji. Mógłbym was motomirki prosić o rekomendacje konkretnych modeli, sklepów internetowych lub stacjonarnych w #wroclaw ?


@KubekMleka: Wpadnij do
@KubekMleka:
Spodnie mają być dopasowane, żeby ochraniacze się nie przesuwały. Mam męskie spodnie Rebelhorn, które mają ochraniacz kolan mniej więcej w połowie uda.
Najważniejsza jest wypinana membrana, czyli spodnie trójwarstwowe.

Odwiedź dział damski, tam kupisz zdecydowanie bardziej dopasowane spodnie, a damskie to one są tylko z nazwy. Nie żartuję z tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)