Wpis z mikrobloga

Miretrzky, przy naprawdę ostrym używaniu ile S8 i S9 wytrzymują na baterii? Dużo skrolowania/lurkowania, raz po raz jakiś YT i GPS czyli jeśli danego dnia nie jadę samochodem (Yanosik, troche Google Maps) to też rower i Sports Tracker z podcastami w tle - nie trzeba się obawiać że kurde i tak bedzie ten telefon wisieć na kablu? Dotychczasowe Sony XA pod tym względem to jest śmieć choć owszem mega poręczny.

Druga sprawa - ładowanie bezprzewodowe będzie działać z innymi ładowarkami Qi? Nie trzeba kupować jakiś oryginalnych? Sony ma ładowarki po 400 zł co jest jakimś żartem. Mam nadal 3 ładowarki od Nokii Lumii 830 jeszcze i chętnie bym je do tego wykorzystał.

No i wiadomo że S8 dostaną Andrzeja 9 (Pie) i ten nowy interfejs Samsunga więc czy jest w ogóle sens myśleć o S9?

Może jakieś ciekawe rekomendacje? Dotąd celowałem w Nokie 7 Plus bo Android One, Sony się brzydzę za to jaki mają soft i ich podejście do (braku) aktualizacji mimo że hardware no fajny, zwłaszcza wyświetlacze. Ceny Sony to jednak też żart biorąc pod uwagę to niedopracowanie softu.

#android | #samsung | #smartfon | #pytaniedoeksperta bo #niewyczymie
Saeglopur - Miretrzky, przy naprawdę ostrym używaniu ile S8 i S9 wytrzymują na bateri...

źródło: comment_cmROGL7guVrvmOeiuRMAl8ehVB3NfU4V.jpg

Pobierz
  • 8
@Therion: Czyli standard Qi to Qi i kropka, ma działać - w tym nadzieja! :) A Note z baterią OK? Dlaczego jednak Note a nie np Plus? Przy okazji dopytam :D Rysik faktycznie do czegoś wykorzystujesz?
@dajpandolara: Masa telefonów jest wykluczona choć no jakoś może zrozumiem decyzje w przypadku XA ale chodzi tu też o to że to stanowisko ze strony Sony NIC nie znaczy z perspektywy użytkownika czyli w praktyce. Wiele telefonów nie dostanie powiadomienia o aktualizacji, w wielu będzie to wręcz niemożliwe bez hard reset albo wgrywania tego samodzielnie - za to skreślam Sony na amen.
@Saeglopur: Ładowanie na pewno działa z wszystkimi ładowarkami QI, mam ładowarkę Blitzwolfa i jakiś chiński wynalazek. Obie ładują poprawnie. Chyba tylko Google ostatnio wyskoczyło z DRM na ładowanie bezprzewodowe w Pixelu 3 (nawet Apple tego nie robi!).

Jeśli nie przeszkadza ci dopłata do S9 to chyba jednak wolałbym jego choćby ze względu na dłuższe wsparcie (S8 została jedna duża aktualizacja Androida i potem rok aktualizacji zabezpieczeń, S9 nadal ma przed sobą
@Saeglopur: U mnie w S9 bateria trzyma tak ze 3-4 godziny SoT przy normalnym uzytkowaniu. Jak gram w pokemon go, to tak ze 2-2,5 w porywach. Ale nie jestem januszem baterii i używam WQHD+, automatycznej jasności i białego motywu, wiec pewnie da się wycisnąć trochę więcej. I warto dopłacić do S9. Roznica nie jest wielka, a dużo drobiazgów poprawiono - głośnik (S8 to kpina!), aparat, czytnik linii.

@dajpandolara: S9 i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Saeglopur: używam telefonu intensywnie z racji, że nie posiadam w chwili obecnej komputera, dlatego o baterii nie będę się wypowiadał ( ͡º ͜ʖ͡º) note wybrałem, bo chciałem większy ekran niż w poprzednim telefonie, ale też dlatego, że S-ki są zbyt obłe, za mocno zaokrąglone rogi całej bryły.
a rysik tylko okazjonalnie używany ( ͡° ͜ʖ ͡°)