Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie do użytkowników nowej #honda #civic
Jak wygląda u Was sytuacja z licznikiem serwisowym?
Auto odebrałem pod koniec lipca, wczoraj przez przypadek spojrzałem w komputer pokładowy i okazało się, że do serwisu pozostało 120 dni, rzuciłem okiem dzisiaj i już tylko 110 dni! Wiem, że samochód wylicza sobie to na podstawie stylu jazdy ( ͡º ͜ʖ͡º) i bierze pod uwagę mnóstwo innych parametrów ale kurczę, mam go dokładnie 108 dni a okres do serwisu skrócił się o 250... Jest to o tyle dziwne, ponieważ robię głównie trasy po autostradzie, cyklu miejskiego za wiele nie ma. Fakt, jazda jest dynamiczna no ale bez przesady, nikt nie mówi tu o przeciąganiu do odcięcia :) Do dnia dzisiejszego przejechane 6k, jeżeli tak dalej pójdzie to serwis wypadnie przed 10k km. Rozumiem, że Honda opracowała zajebisty sposób na dojenie klienta na ASO 2/rok...
  • 3
@wonsz_smieszek: Nie tylko Honda. Pospolity sposób na dojenie. A sposób jest banalnie prosty. Jest algorytm który sprawdza jak jeździsz bo przeciez takie parametry jak obroty, obciążenie, prędkość są dostępne nawet przez uniwersalny czytnik OBDII i wylicza jak czasowo jeździłeś ostrzej i na tej podstawie oblicza czas serwisu. Naciągane ale takie życie.