Wpis z mikrobloga

  • 2
@Revmir Bo "socjalizm" to określenie pejoratywne i skrót myślowy służący do określenia populistycznego i socjalnego rozdawnictwa w celu kupienia głosów i wszelkich form etatyzmu i interwencjonizmu. Oczywiście jako tako nie ma to nic wspólnego z "prawdziwym" socjalizmem.
  • Odpowiedz
@Revmir: Ja wierzę w zjawisko konwergencji ale nie każdy musi w to wierzyć nauki ekonomiczne nie są stałe i jednomyślne jak na przykład nauki przyrodnicze.

Faktem jest że Szwecja się wolniej rozwija niż ileś tam lat temu, mogą być różne tego powody.

Mi się w Szwecji nie podoba white guilt.
  • Odpowiedz
@Revmir: dobre :)

I Szwecja jest bardziej wolnorynkowa niż polska( ͡° ͜ʖ ͡°)


@CynicznyMarksista: to jest ranking który prowadzi neoliberalny wolnorynkowy think tank więc nie należy się spodziewać obiektywizmu. system ekonomiczny nie działa w próżni a ten ranking ocenia tylko system ekonomiczny w oderwaniu od całego systemu politycznego w kraju. Więc nie bierze pod uwagę dużego uzwiązkowienia, układów branżowych, upaństwowienia, socjalu itd. Wszystko to co wymieniłem
  • Odpowiedz
wolnorynkowy think tank


@mikka22: Nie oznacza że jest nieprawdziwy!

Ad personom to jest błąd logiczny

spodziewać obiektywizmu


@mikka22: W takim razie atak merytoryczny będzie bardzo prosty.

wolnorynkowy think tank


@mikka22: I dlatego wspiera socjalistyczną Szwecję?

uwagę dużego uzwiązkowienia, układów branżowych, upaństwowienia, socjalu

gówniany


@mikka22: Miło że podałeś jakieś argumenty ale nie uważam by wyczerpywały tezę gównianego raportu, mogę się delikatnie zgodzić że raport nie jest idealny, ale
  • Odpowiedz
Nie oznacza że jest nieprawdziwy!


@CynicznyMarksista: no nie jest zmyślony, a jaki ma być? jest prawdziwy ale gówniany.

I dlatego wspiera socjalistyczną Szwecję?


@CynicznyMarksista: nie wspiera socjalistyczną- tylko w/g niego Szwecja jest wolnorynkowa.

ale ten raport daje nam jakieś normy.


@CynicznyMarksista: jakie normy? To jest tak jabym robił ranking, który samochód jest najszybszy, ale skrzętnie ukrywał fakt, że te samochody jeżdżą po "offroadzie". I co mi z rankingu, na
  • Odpowiedz
no nie jest zmyślony, a jaki ma być


@mikka22: Nieprawdziwy jako kłamliwy

Szwecja jest wolnorynkowa


@mikka22: To dziwny ten wolnorynkowy thinktank,

Dyskryminowanie thinktanków tylko z powodu tego że nie odpowiadają naszym preferencjom politycznym uważam za głęboko niewłaściwe.

skrzętnie ukrywał fakt


@mikka22: Ukrywają to skrzętnie? Przecież jest tam metodologia.

Znasz inny ranking?

Ja znam nazywa się doing business
CynicznyMarksista - > no nie jest zmyślony, a jaki ma być

@mikka22: Nieprawdziwy j...

źródło: comment_st3KRnZQY65UCPV9RU7yWuHwqJgHLFlO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Dyskryminowanie thinktanków tylko z powodu tego że nie odpowiadają naszym preferencjom politycznym uważam za głęboko niewłaściwe.


@CynicznyMarksista: nie. Ideologiczne think tanki są mało wiarygodne. Raporty tworzą takie organizacje jak eurostat czy OECD.org .

Znasz inny ranking?


@CynicznyMarksista: te powyższe.

Ja znam nazywa się doing business


@CynicznyMarksista: "Ease of doing business" ale to nie ma nic wspólnego ani z wolnym rynkiem ani z socjalizmem. Widzisz różnicę? Tamten ranking prowadzony przez
  • Odpowiedz
to możemy już zakończyć dyskusję


@mikka22: Przekonaj mnie do swojego poglądu.

Przecież socjalizm zakłada to że państwo albo jakiś kolektyw będzie posiadał środki produkcji. Więc zagraniczny biznesmen nie stworzy tam nic. No chyba że socjalistyczna władza się na to zgodzi ale zagraniczny biznesmen nie prowadzi działalności charytatywnej.
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: dla mnie socjalizm i pewno dla wielu z #socdem czy z #antykapitalizm socjalizm = redystrybucja + demokracja. That's it. Nie ma czegoś takiego jak socjalistyczna władza. Być może się tak nazywa. Ale to nie znaczy że jest socjalistyczna. KRLD ma w nazwie np "demokratyczna". Co też nic nie znaczy.
  • Odpowiedz
To używacie złej definicji, korwiniści lewicy.


@CynicznyMarksista: a jaka jest poprawna? I kto decyduje o tym jaka jest poprawna?

Nawet premier Dani odrzuca zarzuty związane z socjalizmem.


@CynicznyMarksista: No cóż jest liberałem :) Gdybyś się spytał np Olafa Palme (który niestety nie żyje) twierdziłby co innego.
  • Odpowiedz