Wpis z mikrobloga

#bardzoamatorskaastrofotografia Postępy są niewielkie, ale co mi tam, pokaże wam bo ciesze się jak chory umysłowo do tych kropek namalowanych w pejncie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fota u góry:
12x30s dalej nie mam tego elektrycznego dynksika do obsługi trybu BULB i automatycznego strzelania
10 darków
ISO 1600
55mm kitowy obiektyw

Fotka po prawej na dole:
32x30s
ISO 3200
55mm

Zdjęcia lustrzanką Sony STL-a58 mam wrażenie, że za dużo tego niebieskiego tworzy i ciężko mi prawidłowe kolory ustalić w gimpie. Czytałem, że dużo lustrzanek SONY w astrofotografii ma z tym problem. No ale nic, taką mam od dawna i z tym będę dalej rzeźbił.
#astrofotografia #astrofoto #zainteresowania #fotografia
I.....j - #BardzoAmatorskaAstrofotografia Postępy są niewielkie, ale co mi tam, pokaż...

źródło: comment_Xrj0YSYsS3QV1u1aw7aYAqzGd4qg0yVe.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Imnotokej: Ja osobiscie uzywam czegoś takiego: http://www.astrokrak.pl/415-szyna-pod-mto-piggyback-.html
ale mój ulubiony obiektyw ma gwint 3/8'' więc był to dla mnie obowiązek, w przypadku lustrzanki z lekkim obiektywem gdy nie chcesz tyle wydawać na adapter starczy długa śruba 1/4 cala przez dovetaila do body aparatu (zakładając że masz dovetaila w standardzie Vixena, tam zwykle jest jakiś otwór żeby śrubą przykrecić aparat do szyny). Co do samej śruby to trzeba poszukać, w jakimś
  • Odpowiedz
@Imnotokej: Długie śruby, o których pisze kolega szukaj w działach z częściami zamiennymi do statywów. Ja 5 cm śrubę Benro z solidną nakrętką kupiłem w Mat w Gdyni. Sklepu już od paru tygodni nie ma stacjonarnie, tylko przez internet i dowożą :) Nie znajdziesz takich śrub w Obi czy Castoramie, tam nikt o gwintach calowych nic nie wie.
  • Odpowiedz