Wpis z mikrobloga

Pytanie troche do #informatyka, nie bolą was oczy? Od ponad miesiąca pracuje po 8h dziennie przy komputerze (pewnie to też kwestia #!$%@? monitora), ale jak wracam do domu to strasznie bolą i pieką mnie oczy. Ktoś powie idz do okulisty.

Byłem i mam zmienione szkła, wszystko jest OK na weekedzie, ale po kilku dniach pracy oczy wręcz mi płonął. Nie wiem, może jakieś dobre krople czy coś?

#kiciochpyta #medycyna #zdrowie
  • 18
  • Odpowiedz
@penquin: Podczas pracy przy komputerze znacząco zmniejsza się częstotliwość mrugania. To zaś powoduje wysuszenie spojówki i rogówki. Jedyna rada to robić przerwy, wyjść na powietrze, skupić wzrok na czymś bardzo odległym.
  • Odpowiedz
@penquin: To jest f.lux, jak już zaczniesz używać i przyzwyczaisz się do tej pomarańczowej poświaty, twoje oczy nie będą się aż tak bardzo męczyć w nocy. A jak chcesz to możesz zrobić porównanie: korzystaj z komputera z włączonym f.luxem, a potem go chwilowo wyłącz. Poczujesz ten ból w oczach od niebieskiego światła które f.lux filtruje ;)
  • Odpowiedz
Wyreguluj jasność, kontrast, temperaturę barw, unikaj kontrastu między monitorem i otoczeniem. Odradzam korzystania z "trybów nocnych" w dzień bo oko się szybciej męczy. To co monitor wyświetla nie może się za bardzo różnić od otoczenia.
Unikaj refleksów świetlnych, czyli okien za plecami, okna przed oczami też mogą przeszkadzać, ale dobra regulacja monitora powinna zapobiec zmęczeniu oczu.
Dobrze jest też wyrobić nawyk spoglądania w dal co jakiś czas, żeby nie skupiać oczu na
  • Odpowiedz