Wpis z mikrobloga

Ale niektóre #rozowepaski sa poryte. Spotykam sie z dziewczyna od 6 miesiecy. Bylismy umowieni wczoraj na randke, zadzwonilem na czas i powiedzialem, ze sory ale mnie nie bedzie i chcialbym na jutro przelozyc, bo w pracy wynikla pilna sytuacja i cos sie posypalo na produkcji i szef mnie pilnie poprosil czy nie moge zostac w ten dzien dluzej i tego naprawic bo brakuje rąk. Zgodzilem sie, szef jest w porzadku, duzo mi placa wiec i ja jestem fair wobec niego. Rozowy? Jak tak mozesz, umawiasz sie i odwolujesz, praca jest wazniejsza dla Ciebie niz ja... Cos tam #!$%@? i sie rozlaczylem. Ja #!$%@?, przeciez nie bede stawial dziewczyny wyzej niz moja kariera zawodowa, tym bardziej, ze jestem na jej szczycie i wszystko mi sie uklada. Laska odejdzie a praca nie, #!$%@? z nia.

#rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki
  • 21
  • Odpowiedz
@sheremere: czesto zdarza się, że nisko opłacani pracownicy godzinowi nie rozumieją, jak można "pracować za darmo".

ale są ludzie, dla których nie do pomyślenia jest nie pomóc szefowi w nadgodziach, szczególnie jeśli:
- nie patrzy, o której przychodzisz i wychodzisz
- jest potrzeba? pracuj z domu
- dziecko zachorowało? zostań
  • Odpowiedz
@mam__pytanie: jestem wysoko opłacany i też nie rozumiem jak można pracować za darmo. Jak jest wyjątkowa sytuacja bo coś się sypie to zostane dłużej, ale dla mnie oczywiste jest, że są to płatne nadgodziny
  • Odpowiedz
@mam__pytanie: Mamy system który liczy ile godzin mam przesiedzieć w tym miesiącu będąc na pełny etat, np 160h. I jak je sobie przesiedzę, w home office czy w biurze, czy przychodzę o 6 czy o 10 itd nikogo nie obchodzi. Natomiast jeśli zrobię sobie gdzieś pół dnia wolne to będę musiał to gdzieś nadrobić albo zużyć urlop.

Ewidentnie wole taki układ niż zadaniowy czas pracy, bo zawsze w interesie szefa
  • Odpowiedz
@Robuz: dlatego napisałem, że system się opłaca jeśli nadogdziny nie są normą, czyli w miesiącu wychodzisz na zero albo zyskujesz, bo własnie wyskoczyłeś do lekarza na 3h, a nadgodzin w miesiącu miałeś 1h, ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety nadal Twój system nie jest normą w tym kraju, acz coraz częściej spotykany.
Szczególnie w większych miastach / firmach.
  • Odpowiedz