Wpis z mikrobloga

@Hedage: wiele osób już tłumaczyło, ale powtórzę jeszcze raz. "Lewaki" byli, są i będą za równością, tolerancją i wolnością zgromadzeń. Ale nie oznacza to akceptacji dla haseł jawnie nawołujących do nienawiści wobec określonych grup społecznych. Nienawiści bezpodstawnej, bo co taki randomowy gej, czy człowiek o innym kolorze skóry wadzi nacjonalistom z marszu niepodległości?
@Hedage: > moim zdaniem nie można równać ze sobą marszów organizowanych przez prawicę i lewicę.
Ideą marszów po lewej stronie jest to, że każdy ma prawo do szczęścia. Po prawej stronie zawsze pojawia się retoryka taka, że pewnie grupy społeczne muszą być wykluczone z życia społecznego. Np. hasła typu "biała europa" "stop pedałowaniu" jednoznacznie wskazują na to, że nieważne jakim jesteś człowiekiem. Dla prawicowego światopoglądu ważniejsze jest gdzie wkładasz penisa i
@neveragain: w zeszłym roku i dwa lata temu Policja nie była potrzebna, a jeśli się boi, to pewnie wie, że są jakieś zaplanowane prowokacje, ciekawe czy w tym roku też rzucą marszowi na pożarcie jakieś biedne zmanipulowane babcie ¯\_(ツ)_/¯
Ideą marszów po lewej stronie jest to, że każdy ma prawo do szczęścia


@przemek89x: Ideą marszów po prawej stronie jest to, że każdy ma prawo do DĄŻENIA do szczęścia.

Subtelna różnica, a jednak wszystko zmienia. Radzę to zapamiętać.
@neveragain: Mógłbym w to uwierzyć, gdyby z tą decyzją nie wyskoczyła 7.11. Ludzie już sobie poplanowali więc i tak przyjadą. Poza tym: https://www.wprost.pl/warszawa/10166770/rzecznik-policji-odwolanie-marszu-niepodleglosci-nie-ulatwi-a-utrudni-nam-prace.html
Pani Prezydent liczy na zamieszki.

@kyloe Marsz organizują nacjonaliści i dopóki nacjonalizm nie jest w Polsce zakazany to ani Ty, ani HGW nie będziecie decydować co komu wolno a co nie, więc od marszu wara, faszyści. W ramach wolności zgromadzeń ten marsz się należy narodowcom tak samo jak
ani Ty, ani HGW nie będziecie decydować co komu wolno a co nie


@toshie: Ja nie decyduję bo nie mam takich prerogatyw, zadecydowała HGW i bardzo słusznie. Dzisiaj pojawiły się informacje, że gdyby nie HGW to zrobiłby to wojewoda ( wojewoda jest przedstawicielem rządu w terenie ) tak więc nawet rząd uważa, że demonstracja z udziałem rasistów i nazistów hańbi powagę rocznicy niepodległości. Problemem nie są nacjonaliści. Przecież macie teraz marsz
@kyloe: Chcesz "karać" kilkadziesiąt tysięcy zwykłych ludzi (zwykłych, bo nacjonaliści to promil) bo w zeszłym roku pojawiło się kilku matołów z rasistowskim transparentem (btw wskaż mi tych nazistów z zeszłego roku)? Chcesz karać zapobiegawczo, zanim się coś stało? Kto tu jest faszystą w takim razie? Ukarajmy może tych co w zeszłym roku złamali prawo i to tak żeby im się odechciało. Poza tym jeszcze raz - organizatorem marszu jest ugrupowanie legalne,
@toshie: nie odniosłeś się do kluczowej tezy zawartej w mojej wypowiedzi - przecież macie marsz dokładnie na tej samej trasie, na dodatek z udziałem najważniejszych osób w państwie i o randze uroczystości państwowej, w czym więc tkwi problem ?
@kyloe: Problem tkwi w Twoim faszystowskim podejściu i o tym rozmawialiśmy. O tym, jak HGW niszczy demokrację, a Ty to popierasz.

To w jakiej formie marsz się odbędzie nie ma tu nic do rzeczy. Niech sobie maszerują z prezydentem lub bez, nie interesuje mnie to. Jest to nieistotne w kontekście powyższego i na pewno nie "kluczowe". (Podejrzewam jaki to będzie miało wpływ na przebieg i przyszłość MN, ale - jak wspomniałem