Wpis z mikrobloga

@balatka: a tak abstrahując trochę. Skoro nie pracuje, to nie jest ubezpieczona w NFZ (no chyba, że jest zarejestrowana w UP) więc w przypadku rodzenia i pobytu w szpitalu będzie musiała za to zapłacić?
  • Odpowiedz
@Shinra: okej, ale to porody. W przypadku na przykład cesarki niestety pobyt może się przedłużyć do 3 dni, a czasami nawet dłużej. No chyba, że to też się wlicza w to
  • Odpowiedz
@l1pka: Równouprawnienie*, a i tak nie ma to nic do rzeczy.
Jeżeli ma mniej niż osiemnaście lat i jest nieubezpieczony przez rodzica, to otrzymuje świadczenia za darmo jak osoba ubezpieczona. Ponadto na przykład więźniowie też mają za free świadczenia. Jest jeszcze kilka innych grup społecznych, które mają część świadczeń za darmo.
  • Odpowiedz
@magucio: z jakieś 10 lat temu jak nieprzytomną zabrała mnie karetka to wystawili mi kwita na 700zł za przewóz i jakieś badania, jak wyszłam ze szpitala musiałam dostarczyć papier na PR z ubezpieczeniem
  • Odpowiedz
@Shinra: przecież najczęściej osoba niepełnoletnia dostaje ubezpieczenie ze szkoły. Chyba że, nawet dziecko nieuczęszczające do szkoły takie świadczenie otrzymuje
  • Odpowiedz