Wpis z mikrobloga

Z racji, że szukam dalej małego zwinnego autka trafiłem na Citroena C2 VTS 125 KM/143Nm

Kosztuje toto tyle co Fiesta ST (choć na pewno tak dobrze nie jeździ ale można zmodować zawias) i jest szybkie.

Ale z racji dociekliwości znalazłem wersję 1.6 HDI 110 KM. Osiągi ma niewiele gorsze - +0,5s do setki i 9km/h mniej ALE - to trubo diesel, podatny na chiptuning. Wyczytałem, że na luzie można zrobić program (nie jakiś czipbox czajna) na 136 KM i 302 Nm. To w takim bzyku potężne wartości. Widzę jednak, że podaż tego samochodu jest jeszcze mniejsza niż benzynowego VTS'a. Ale jak już jest, to z pakietem VTR, czyli w zasadzie wizualnie to samo. Wystarczyłoby pewnie dłubnąć zawias i jeździłoby toto fajnie. Cięższy silnik na przedniej osi mógłby też dać nieco więcej przyczepności ale to raczej bzdura.

Czy mój pomysł ma sens i czy warto się w to pakować? Bo powiem szczerze, że 125KM/143 Nm a 136KM/302Nm przekonuje mnie nawet do klekota ;p

Dane VTS 1.6 125 KM/143Nm

Dane VTR 1.6 HDI 110km/240Nm

Możliwości Chiptuningu

#citroen #samochody #motoryzacja
M.....y - Z racji, że szukam dalej małego zwinnego autka trafiłem na Citroena C2 VTS ...

źródło: comment_BuRmcb90srzwWqc4d1EGUVUw5yWqziUN.jpg

Pobierz
  • 31
@Atreyu: #!$%@?.jpg .... Dobitne ... 2x więcej momentu a 1s mniej do sety. Chociaż Passat jest cięższy o 400 KG... to jest BARDZO dużo. Gdyby mu zdjął te 400 KG to myślę, że jednak byłby szybszy. Oczywiście skrzynia też robi swoje i jej zestopniowanie.
@MistrzKierownicy: K20 z hondy kręci się do 8400-8600 obrotów i jedzie do końca, w passacie między 4000-5000 zaczyna się czerwone pole gdzie już nie warto kręcić. Efekt na kołach jest jaki jest, mimo tego że "po bułki" to akutat passat byłby przyjemniejszy ale nie o to chodziło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

corsa d 1,7cdti


@stg44: jeździłem C z 1.7cdti i to było traumatyczne przeżycie.
@MistrzKierownicy: a czemu nie fiesta st? Na mk6 spokojnie budżet masz. Chyba, ze coś ciekawszego szukasz po prostu. Tak jak np ja choruje na Yarisa 1.5 turbo xD
Ale ST mk6 przewiózł mnie ostatnio kolega. Twarde to i troche głośne i mevzace. Trochę inaczej teraz patrzę na hothatche bo wiem, ze to może czasami #!$%@?.
Benzyna FTW, chociaz diesle faktycznie kuszą... ale i tak benzyna FTW.
@KeepCalm: fiesta st to mój pierwszy wybór ale szukam alternatyw. Mam w zanadrzu jeszcze zupełnie inne auta jak Volvo S60, Hyundai Sonata czy Merc W203 ale to zupełnie inna bajka ale wiem, że zarówno dzikus by mi pasował jak i stateczny sedan bo jeździłem wieloma autami i po prostu jeżdżę zgodnie z charakterem auta. Nie chcę tylko nic miałkiego i nudnego jak to co mam obecnie. Albo twardo, szybko i głośno