Wpis z mikrobloga

@cclegane: W USA obecnie mają porządny problem szczepień, mocno ograniczyli gruźlicę dzięki niemu. Nie dadzą zielonej karty bez kompletu szczepień na przykład. Albo ubezpieczyciel Ci da taką składkę za leczenie, że na klęczkach będziesz o szczepienie błagał. Ale faktem jest, że autyzmu mają potwornie dużo i to woda na młyn przeciwników tego systemu.
@eoeoeo: W przypadku odry to ma wybór między dwiema 3w1 czyli MMR a Priorix. Czytaj dobrze. Nie ma w Polsce dostępu do pojedynczych szczepionek na odrę, jeżeli chodzi o kraje 1 świata to tylko Japonia je jeszcze stosuje, w innych zaprzestano produkcji.
@cclegane: możesz szanować Wakefielda do woli, co nie zmieni faktu że:
a) dokonał manipulacji danych "tworząc" wyniki pod z góry ustaloną tezę (która to pasowała do jego planów biznesowych) i zrobił sobie #!$%@? z zasad dotyczących tworzenia badań klinicznych
B) wygrzebany z czeluści słusznej niesławy przez kilku przeciwników szczepień kręci Małysza i udaje autorytet zamiast zachować resztki rigczu, bo wiadomo, szekle się muszą zgadzać (jak w bigfamrie c'nie? ( ͡°
@cclegane:
Z tego co mi wiadomo to Trump może znać się na biznesie, ale jego wiedza na tematy szczepień prawdopodobnie jest na podobnym poziomie do tej prezentowanej przez docentów wacynologii po zaocznych studiach internetowych.
@em2ka: Tzn wiesz, kiedyś była podobna historia z badaniami wpływu papierosów na zdowie itp.Też były badania że papierosy nie szkodzą, też byli lekarze mówiący że papierosy nie szkodzą, to wszystko już było. W tego typu kwestiach panuje straszny szum informacyjny. A tego typu przykładów w historii było wiele, przecież Semmelweissowi lekarze też zniszczyli życie wyśmiewając jego teorie o myciu rąk i doprowadzając go do załamania i depresji. Wakefield nie jest jakimś
@cclegane:
Nie musisz wierzyć Ciemiędze, możesz wybrać sobie dowolnego człowieka z grona setek ludzi będących autorytetem w dziedzinie medycyny.

Masz rację co do poglądów i ich tworzenia, ale fakty naukowe, potwierdzone tysiącami badań dostwadczalnych nie są poglądem. To fakt. I do momentu kiedy ktoś go nie podważy w wiarygodny sposób to tym faktem pozostaje.
A fakt > pogląd / opinie.

Co do badań nad szkodliwością palenia to badania o których wspominasz
@em2ka: @cclegane: zawsze mnie dziwiło dlaczego "niezależni", "myślący", "antysystemowi", "oświeceni" proepidemicy biorą sobie za guru kolesia, któremu jako jednemu z niewielu udowodniono robienie badań pod firmę farmaceutyczną xD

ale #!$%@?, ważne że później się nawrócił, i stał się wiarygodnym źródłem danych... a nie czekaj on nadal uprawia pseudonaukę, żeby sprzedawać swoje wyroby w sklepie internetowym xD
@AlvarezCasarez: Nie obrażaj Wakefielda bo to dobry człowiek jest. Tak naprawdę nie ma żadnego guru, takie ruchy jak stopnop są raczej oddolną inicjatywą ale ja sie nie znam bo nawet antyszczepem jestem niezaleznym xD
@cclegane: Słowo klucz, nie znasz się ( ).
Nikt tu nie obraża Wakefielda, mówimy Ci dlaczego nie należy wierzyć w to co gość mówi i przytaczamy na to konkretne argumenty potwierdzone przez tysiące badań. To się chyba nazywa konstruktywna krytyka, czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Tak naprawdę ruchy typu stopnop czy grupy Jerzego Zięby to coś na kształt sekt i