Wpis z mikrobloga

Drodzy psiarze,
Czy ktoś z was posiada wiedzę albo umie mi powiedziec jak duży może wyrosnąć taki piesek? Chodzi mi o to, czy będzie wielkości powiedzmy owczarka, labradora czy może taki do kolana?
Zastanawiamy się nad adopcja tylko niestety rodzice nie są znani, a boje się, ze jeśli wyrośnie duży piesek to będzie się męczyć w mieszkaniu :(
#kiciochpyta #niekupujadoptuj #psy #szczeniaki #zwierzaczki
telljesusthatthebitchisback - Drodzy psiarze, 
Czy ktoś z was posiada wiedzę albo umi...

źródło: comment_mh0IVV4971Gf7S6tsAQ7Plj0g1tlWqvr.jpg

Pobierz
  • 17
@telljesusthatthebitchisback: duży pies to tylko więcej miejsca jakie zajmuje. Mieszkanie dla psa to miejsce pieszczot, szamania i spania. Na co więc mu ten metraż :D moje bernole w domu tylko śpią, wystarczyłoby im nawet 20 mkw. Aktywność fizyczna zaspokajana jest na spacerach.

Większy pies to po prostu większy koszt (więcej karmy, większe dawki leków u weta, więcej kilo do dźwigania). Ale też bardzo często spokojniejsze usposobienie, wbrew pozorom to te małe
@nama: nie męczą się w mieszkaniu ale na łańcuchu to już tak? xD
Mam takiego psa, za każdym razem jak jedzie coś drogą, to z 7 razy biegnie od płota do płota +/- 40 metrów.
Żaden spacer tego nie zastąpi, chyba że bym podpiął mu pług czy coś.
7 razy biegnie od płota do płota +/- 40 metrów.

Żaden spacer tego nie zastąpi, chyba że bym podpiął mu pług czy coś.


@zortabla_rt: spacer to nie jest tylko wysiłek fizyczny, pies czyta świat nosem. Dla niego interesujace są zapachy, a nie to ile rayz przebrał łapami. Podwórko, mieszkanie, kojec jest dla psa nudą - klatką bez bodźców gdzie zna zapach każdego źdźbła trawy. To spacer zaspokaja jego potrzeby poznawania świata,
@nama: Tak, spacery powodują, że pies się męczy bo nie może pobiegać w ogóle, jest ograniczany non stop. W końcu się przyzwyczaja i nie narzeka a człowiek myśli że to dobrze. No i to jest dobrze.
Tak samo pies na łańcuchu /24h. Przyzwyczaja się i jest mu dobrze. Raz na jakiś tydzień się takiego spuści z łańcucha, to trochę pobiega i wróci co budy.
Ale mu tam źle musi być. pfff