Wpis z mikrobloga

#nauka #jezykiobce
Jest jakaś metoda uczenia się języka oprócz żmudnego powtarzania rzeczy? Angielski przyszedł mi jakoś naturalnie, zrozumieć to zrozumiem wszystko, ale taki niemiecki to nie ma jak się nauczyć w moim przypadku. Jest jakiś poradnik nauki czy jakiś kurs na necie za darmo?
  • 8
@zacky: powiem Ci tak z własnego doświadczenia. Uczyłem się kilka lat niemieckiego w szkole i właściwie mało co mi to pomaga teraz. Uczę się praktycznie wszystkiego od zera.
Tzn, na pewno mam lepiej niż jakiś typ co tylko ja i nein potrafi powiedzieć ale mimo wszystko o ile nie zmienił się program nauczania a zakładam, że się nie zmienił to i tak wyniesiesz z tego gówno ()
@Mega_Smieszek: Niemieckiego i tak pewnie nie będę używał, bardziej chodzi o to żeby zakuć zdać i zapomnieć, program trudno mi oceniać bo w pierwszej klasie miałem podstawy podstaw, później zmiana nauczycielki na dwa lata która miała wywalone w naukę i siedziała w komórce, a teraz z kolei mamy ciętą nauczycielkę która każe nam recytować bajki po niemiecku więc nawet nie wiem jakim my programem idziemy, od zera do bohatera chyba.
@Mega_Smieszek: Jej sposób to powtórzyć, potem jeszcze raz i jeszcze raz. Nie mówię że to nie jest sposób, ale mi to po prostu nie wchodzi taka nauka, ale jej jakoś to nie przejmuje, i tłucze materiał maturalny mimo że nikt nie zdaje z niemieckiego
@zacky: Strzelam, że stosujesz standardowe powtarzanie, gdzie często zagląda się albo pomija "bo to pamiętam" czy tylko przelatuje wzrokiem.
Fiszki są lepszą formą nauki. Żeby nie podglądać, polecam używać aplikacji.
Na przykład Fiszkoteki, ciekawe jest też Memrise.
Generalnie języka nauczysz się najlepiej, mając z nim styczność - niemieckie filmy, newsy, fora, a szczególnie życie w Niemczech. Ale skoro ZZZ, to fiszki i systematyczność powinny wystarczyć.
Możesz też zajrzeć do technik pamięciowych,